Skocz do zawartości
KuroOkami

Ocena konfiguracji PC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

myślę nad zakupem poniższej konfiguracji PC, jednak nie jestem pewien czy będzie ona ze sobą w 100% kompatybilna oraz czy jest ona OK?
Interesuje mnie:

1. Procesor Intel Core i9-9900KF
2. Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2060 Super Gaming OC 3X White 8GB
3. Płyta główna MSI MPG Z390 GAMING PLUS
4. Pamięć HyperX Predator, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16  (przyszłościowo planuje zakup drugiej takiej samej kości RAM)
5. Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
6. Chłodzenie wodne SilentiumPC Navis RGB 280
7. Dysk SSD ADATA XPG GAMMIX S11P Pro 512GB  (przyszłościowo planuje zakup drugiego takiego samego dysku SSD)
8. Dysk Seagate Barracuda 1 TB 3.5" SATA III 
9. Obudowa Fractal Design Define C Midi-Tower

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zestaw po części do gier.

Może z procesorem głupio robię ale jednak wolę i9 :).

Płyta główna już trochę ponad mój budżet, ale chyba masz tutaj sporo racji, więc przemyślę Twoją radę.

Kość RAM dokupię w ciągu 3 miesięcy, więc lepiej mi na początku chyba wziąć jedną, a niżeli wymieniać potem.

Z zasilaniem, chyba się zdecyduje na be quiet! Straight Power 11 750W, co sądzisz?

Z obudową masz racje, ale jak idealnie wspomniałem zależy mi na ciszy :).
Zapomniałem wspomnieć że planuje zakup dodatkowo wentylatora:
be quiet! Wentylator 140mm Pure Wings 2 PWM lub Fractal Design Wentylator Dynamic X2 GP-12 PWM 120mm do obudowy i z chłodzeniem wodnym z chłodnica 240mm, a nie 280 mm (planuje umiejscowić ją u góry obudowy a nie z przodu).
Myślisz że coś takiego da radę?
Chłodzenie wodne Silentum 240mm, 2 wentylatory w zestawie od fractala i jeden dokupiony od be guiet lub od Fractal Design.

Edytowane przez KuroOkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KuroOkami napisał:

Z zasilaniem, chyba się zdecyduje na be quiet! Straight Power 11 750W, co sądzisz?

5 lat gwarancji to licho za taką cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...