Skocz do zawartości
Legolass97

Ultrabook 3000-4000zł do biura i prostej grafiki 2d. (Podłączone 2 monitory)

Rekomendowane odpowiedzi

1. Cena
- 3000-4000zł (im mniej tym lepiej)

2. Wielkość matrycy
- 13-15 cali

3. Do czego ma być?
- Prace biurowe (często odpalone kilka okien z officem, przeglądarka, spotyify itd) Dodatkowo laptop będzie służył do prostej obróbki zdjęćw PS / Lightroom i nieskomplikowanej grafiki 2d w illustratorze. 
Żadnych gier nie przewiduje.

4. Czy musi być z systemem?
Tak, windows.

5. Wykonanie i kultura pracy
- Chciałbym aby komputer był w miarę możliwości wykonany w aluminium, oraz jeżeli chodzi o mobilność zbliżony do macbooków. Większość czasu spędzam na słuchawkach więc nie musi być wyjątkowo cichy.

6. Dodatkowe uwagi 
- Raczej 16 gb ram
- W 90% użytkowany na zasilaczu
- Mile widziany czytnik linii papilarnych (ale nie niezbędny)
Potrzebuję ultrabook który będzie jak najbardziej smukły i mobilny ponieważ codziennie będę go zabierał do pracy. W pracy będzie podłączony do zewnętrznego monitora.
Z dodatkowych funkcji to zależało by mi na podświetlanej klawiaturze oraz przynajmniej 2 złączach USB.
Chcę sprzęt który będzie ultra szybki w prostych biurowych pracach przy odpalonych kilku oknach i przeglądarce. Cudów z grafiką nie oczekuje ale prostą obróbką zdjęć oraz grafikę 2d chciałbym móc na nim w miarę komfortowo zrobić. 
Z góry dziękuje za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook 15 X571GT i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650
Matryca FULL HD matowa IPS z dobrym pokryciem kolorów, obudowa slim z przyzwoitym wykonaniem, dzięki czemu laptop posiada niecałe 2kg wagi. Przy tak wydajniej konfiguracji to dobry wynik. Pełny procesor 9 generacji 4 rdzeniowy, jeden większy dysk SSD PCie oraz dodatkowo miejsce na jeszcze jeden dysk SATA. Podświetlana klawiatura dla lepszego komfortu. W zestawie z 16 GB ram i systemem.

Ewentualnie modele z niskonapięciowymi procesorami (lżejsze oraz więcej wytrzymają na baterii.)
Acer Aspire 5 i5-10210/16GB/512+1TB/Win10 MX250 Srebrny - 15 calowy model, choć matryca jest trochę ciemna.
Dell Vostro 5490 i5-10210U/16GB/512/Win10P ALU FPR - 14 calowy model biznesowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Przejrzałem ostatnio setki tematów i najczęściej jest właśnie polecany ASUS VivoBook 15 X571GT. Mam tylko jeden problem z nim. Jeżeli chodzi o parametry jest mega ale martwi mnie brak aluminiowej obudowy i nie wiem jak jest wykonany. Laptop będzie każdego dnia zabierany w torbie do pracy i obawiam się czy będzie na to gotowy. Mam złe doświadczenia z laptopem lenovo typowo biznesowym z tworzywa który zaczął pękać w przeróżnych miejscach mimo że był tylko w domu. 
Dobrze rozumiem że większość tych modeli mniejszych gabarytowo i aluminioiwych są tak jak ktoś już napisał z procesorami niskonapięciowymi czyli słabszymi tak? Tylko czy różnica będzie az tak odczuwalna? Taki Acer Aspire 5 czy HP pavilion jakością wykonania czy wagą byłby dla mnie idealny. Tylko zastanawiam sie czy różnica w ewentualnej wydajności były by znaczące do celów w jakim chce zakupić laptop? Jeżeli chodzi o ram to stawiam na 16gb więc różnic nie ma. Dysk mogę dobrać bo większość laptopów w xkom ma różne warianty. Jedynie zostaje dla mnie znakiem zapytania ten procesor.
PS. Z grafiką chodzi o grafikę wektorową 2d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada przyzwoite spasowanie. Jeżeli chodzi o pracę biurową, to nie odczujesz różnicy, gorzej może być przy grafice. Choć 2D zazwyczaj nie posiada dużych wymagań.

Wystarczy lepsza jakościowo torba, przy transporcie nie masz się co martwić.

Z aluminiową obudową Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS choć jakośc matrycy będzie słabsza niż w przypadku Asus.

Edytowane przez Stever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...