Skocz do zawartości
Pribles

Lenovo y530 bluescreen podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój lenovo y530 ideapad sypie bluescreen podczas grania. Nawet kiedy ustawienia gry są na najniższe. Są to gry np. GTA SA czy też CounterStrike:Source

Bez podkładki chłodzącej potrafi zaciąć się podczas skanowania antywirusem, oglądania filmu ;(

załączam kilka bluescreenów w linku do pobrania:

https://www66.zippyshare.com/v/xDf7eFGN/file.html (można sobie sprawdzić programem bluescreen view jaki sterownik wywaliło)

https://www.userbenchmark.com/UserRun/23500528

 

Ok. 3 lata temu wymieniłem procesor na T9600 2.8GHz , zainstalowałem win 8 i jakoś hulał. 1rok temu zrobiłem upgrade do SSD, dokupiłem 4gb RAMu i zakupiłem nową klawiaturkę :)

Laptop czyszczony regularnie co ~2 tygodnie odkręcam klapę i wydmuchuję kurz sprężonym powietrzem. Do tej pory chodził bardzo ładnie.

W najbliższych dniach planuję zmienić pastę na procesorze i termopady gdyż mają już ponad dwa lata. Dam znać czy pomogło.

Laptop ogólnie nie grzał się zbytnio podczas grania, temp 70-75 stopni myślę nie jest wysoka.

 

Wirusy czyściłem ostatnio Combofix'em i Malwarebytes anti-malware. Nie był zawirusowany.

Pierwszy program skończył na 50etapie i usunął 1 plik, drugi usunął 1 niechciany program i tyle.

Dyski sprawdzane CristalDiskInfo bez błędów itp.

 

Jakieś pomysły czy to już spalił się procesor, płyta główna i/lub też grafika? ;( 

Ani procesor ani grafika nie były nigdy podkręcane. Nie stosowałem nigdy programów przyśpieszających komputer, ale procesor "odparkowałem" jakiś rok temu

Spróbuję go "zparkować" i dam znać czy sypie bsn dalej @edit laptop zaciął się również na "zparkowanym" procesorze ;(

 

Edytowane przez Pribles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniona pasta i thermopady. Najwyższa dotąd temperatura to 69 stopni. 

Sterowniki aktualne. Windows update był przeprowadzony. Nie ma nowszego oficjalnego biosu do tego modelu.

 

Przełączyłem na zrzut pamięci jądra. Będę sprawdzał czy znowu pojawi się bluescreen.

Edytowane przez Pribles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...