Skocz do zawartości
zak

Xeon E5450 + MSI G41M-P28 jaka grafika?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam obecnie taki zestawik:

Płyta główna MSI G41M-P28

Procesor Xeon E5450 3GHz

Pamięć 4 GB DDR3 1333 GoodRAM

HDD WD Caviar 160 GB SATA

HDD Seagate 40 GB ATA

Zasilacz FORTRON FSP 350-60MDN

 

Chciałbym do zestawu dorzucić grafikę Radeon 7850 czy ten zasilacz obsłuży taką grafikę? Ewentualnie co innego można by tu włożyć aby było wydajne i lepsze od integry?

 

Ogólnie w gry nie gram, ale od czasu do czasu pyknąłbym w jakiś tytuł i nie chodzi mi o FullHD ponieważ mam mały monitor LG Flatron L1753S, więc 720p styknie ;)

Co tu jeszcze dodać aby było wydajnie?

Nie mam obecnie kasy na przejście chociażby na AM4 i jakiegoś Ryzena.

Myślałem aby zamienić dysk twardy na jakiś Toshiba P300 1 TB lub ssd na sam system + ewentualnie dokupienie 4GB ramu, aby było wydajniej.

Dlatego proszę Was o radę co byście polecili?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie HD7850 to overkill do tego zestawu .

Dał bym tutaj HD7770 czy nawet HD7750 / HD7790 albo jakiś GTX650Ti / GTX750Ti .

Zasilacz też za słaby do HD7850 , ma tylko ~230 W na linii + 12V , brak złącz PCI-E oraz tylko 4 molexy , więc do zasilania kart z więcej jak jednym złączem PCI-E 6/8 pin średnio się będzie nadawał w obecnej konfiguracji

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Jaka karta z tych wszystkich byłaby najlepsza i najtańsza do tego zestawu?

Wiem, że przy tym zasilaczu musiałbym bawić się w przejściówki na molexy, ale chyba powinien dać radę?

Myślałem również o zamianie tych dysków na jeden 1 TB, ewentualnie zostawienie Caviara i dokupienie ssd na system. Może dodałbym również kolejną kostkę pamięci 4 GB co by w sumie było 8 GB. Szkoda mi również przechodzić na inny konfig ponieważ posiadam jeszcze nagrywarkę na IDE z której korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7770 dostaniesz poniżej 150PLN. HD7790 za jakieś 200. GTX750(Ti), to będzie wydatek 200-250PLN. Do GTXów nie potrzeba dodatkowego zasilania, bo mają mniejsze zapotrzebowanie na prąd. Dodatkowe 4GB RAM i SSD, to dobry pomysł, o ile znajdziesz coś w dobrej cenie. Bo wkładania większych pieniędzy w ten sprzęt raczej sensu nie ma.

Na Athlona 200GE, płytę na A320 i 2x4GB RAMu musiałbyś mieć z 500-550PLN, a Vega3 jest słabsza, niż choćby HD7770.

 

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie wychodzi, że cokolwiek nie zrobić i tak źle i tak niedobrze.

Ładowanie za dużo kasy do obecnej konfiguracji większego sensu nie ma, zaś przejście na Athlona 200GE też nie jest do końca chyba dobrym pomysłem ponieważ te procki chyba wydajnościowo będą stały podobnie.

Sam myślałem nad czymś takim:

Płyta główna Gigabyte GA-AB350M-DS3H V2

Procesor AMD Athlon 200GE, 3.2GHz, 4 MB

jakieś 8 GB RAMu

Tylko czy ten mój Fortron dałby radę z tym?

Z tym, że przy nowej konfiguracji straciłbym znów dostęp do moich napędów na ATA.

Sam już nie wiem co będzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz ładowac ok 500zł w obecna konfiguracje która nie dość że jest przestarzała to jeszcze nie warta rozbudowy.
Nie patrz na te zabytki na ATA, bo to muzeum.  Bierz nowszą konfiguracje Zestaw z Athlonem lub można by się zastanowic nad s1155 (np i5 2400+ płyta) fakt podstawka już stara ale dość tania i  dużo wydajniejsza od Twojego Xeona.

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to zrobić po jak największej taniości.

Inspiracją rozbudowy był ten materiał ponieważ praktycznie bebechy ma te same co ja już mam: 

Chciałem również aby zmiana była jak najmniej inwazyjna, czyli zostawić obudowę, zasilacz itp.

Ja trochę z obiegu wypadłem w erze Presscotów ;) a widzę, że teraz nawet ram ddr3 w cenie jest.

Co do Athlona 200ge sam bym go przytulił, tylko czy mój zasilacz ma odpowiedni wtyk aby podłączyć płytę główną np. Gigabyte GA-AB350M-DS3H V2 ? Idąc znów dalej skoro jesteśmy przy tym Athlonie to czemu by nie pokusić się o Ryzena 3 1200 z tym, że ten proc nie ma grafiki i znów kolejny kłopot i kółko się zamyka. Co istotne na morelach jeszcze w listopadzie czy grudniu można było dostać Radeona RX 560 za 319zł. Dziś już zdecydowanie drożej. To samo zresztą w/w płyta główna przedwczoraj była za 204zł, dziś już 234zł.

Chyba, że jeszcze przejść na jakiegoś i5 ?

Albo kupić tylko ssd aby była lepsza kultura pracy i zostać przy obecnym konfigu. Do netu, filmów, torrentów chyba starczy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żalezy co to za filmy będą, jak 4k czy inne kodowane h265 to minimum gtx950/960, starsze nie mają wsparcia dla h265 a dekodoeanie h265 xeona zajedzie, przy h264 nie będzie problemu, z przeglądanie neta to różnie może być na tym xeonie

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże inwestycje w tą platformę nie mają moim zdaniem sensu, dodatkowo możliwości rozbudowy są ograniczane przez zasilacz.

Jeśli jednak chcesz przedłużyć jej żywot to:

1) Do codziennej pracy warto rozbudować pamięć (jeśli znajdziesz tanie moduły RAM).

2) Napęd SSD też może usprawnić Ci pracę (zależy jak często masz operacje odczytu i zapisu). W najgorszym razie przynajmniej system będzie się szybciej podnosił. Obecna pojemność pamięci masowej (160GB + 40GB) też wydaje się skromna... SSD będziesz mógł wykorzystać także w kolejnej platformie. Niestety ta płyta nie pozwoli wykorzystać pełnej szybkości odczytu nowych SSD - ograniczeniem jest SATA II.

3) Mocne karty graficzne będą ograniczane przez procesor. Po za tym masz słaby zasilacz. Jeśli Twoim celem jest jedynie pogranie w starsze gry, a także potrafisz zrezygnować z jakości efektów, to możesz poszukać karty pokroju Radeon HD 5750/5770/6750/6770. Wydajniejsze i wciąż możliwe "do napędzenia" przez zasilacz powinny być karty Radeon HD 7770. Karty Geforce sprzed ok. 10 lat miały zasadniczo słabszą wydajność energetyczną od Radeonów, dlatego przy Twoim zasilaczu raczej bym ich nie wybierał. Natomiast inwestowanie w nowsze karty do tej platformy moim zdaniem nie ma sensu, gdyż wzrost ceny będzie nieproporcjonalnie wysoki w stosunku do poprawy działania komputera jako całości. Niestety wspomniane karty nie wspomagają dekodowania H.265.

Edytowane przez Wolfgang
EDIT: Radeon HD 6850 wykasowany z powodu poboru prądu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam sobie Allegro i natrafiłem na oferty płyt głównych pod socket 1150 i dosłownie można je dostać za grosze, nawet nowe np. MSI MS-7848 na H81do tego jakaś i5 co o tym sądzicie? Może taki kierunek obrać? Na początek miałbym już 4 GB ramu swojego. Jak wypada grafika z procesora i5 w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza od integry z chipsetu g31, ale gorsza od hd7xxx, h265 nie ogarnie, sprzętowe dekodoeanie h265 przez igpu masz dopiero w kaby Lake czyli seria 7xxx, procek ok, sporo lepszy niż Xeon

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 20:53, zak napisał:

Nie mam obecnie kasy na przejście chociażby na .

może lepiej kupić nowy zestaw na raty? [najlepiej jakby były 0 procent]

po co masz wkładać kasę w trupa lub kupować części niewiele świeższe od tego trupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX1800 to zabytek z czasów serii 9xxx od NV , wydajność na poziomie 9500GT lub lekko wyżej .

Samo GPU jest mocniejsze niż to G96 siedzący w 9500GT ale ma niskie zegary gpu/mem oraz ulepszenia pod prace w zaawansowanym sofcie 2D/3D .

HD77xx będą dużo lepsze .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...