Skocz do zawartości
Jedediasz

Zestam pod ADM / Radeon - gry obróbka zdjęć/filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Proszę o pomoc w złożeniu zestawu pod ADM i Radeon. Tak! Nie chcę Intela i NVidia! Całe życie na tym jechałem teraz chcę coś od czerwonych. O ile to ma w ogóle sens 

Cena do 10k bez monitora i dodatków. Im oczywiście mniej tym lepiej!

Do gier - żeby Cyberpunka pociągnął w 1440p RDR2, Wiesiek TW Warhammer, obróbka zdjęć/filmów, inne duperele.

Do podkręcania.

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obróbka zdjęć / filmów to w jakim sofcie i co będzie robione ?

Bo w zależności od tego co będzie robione to sprzęt będzie sobie różnie radził .

Generalnie Ryzeny w PS-ie czy innym sofcie od Adobe nie są takie super , tutaj Intel wypada lepiej .

Znowu jak w grę wchodzi praca na GPU to AMD bryluje w części zadań - ich karty mają znacznie lepsze współczynniki FP64 .

Co do gier - AMD ma obecniej 5700XT jako najwydajniejszą kartę , konkurencja dla RTX 2060 Super / RTX 2070 .

Wyżej to tylko NV - AMD obecnie nie ma odpowiednika dla RTX 2070 Super czy wyżej .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w większości grasz to nie ma sensu iść w kierunku r9 3900x, r5 3600/3600x spokojnie starczy ew. I5 9600K/i7 9700K, procki sporo tańsze niż 3900x a z reguły lepsze ( i7) albo lekko słabsze ( i5), do tego rtx2070 super oraz 16 GB szybkiego Ramu i gotowe

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, reyden said:

Jak w większości grasz to nie ma sensu iść w kierunku r9 3900x, r5 3600/3600x spokojnie starczy ew. I5 9600K/i7 9700K, procki sporo tańsze niż 3900x a z reguły lepsze ( i7) albo lekko słabsze ( i5), do tego rtx2070 super oraz 16 GB szybkiego Ramu i gotowe

Hmmm myślisz, że i79700k i rtx2070 wystarczą do płynnego grania na najwyższych detalach w 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożyłem coś takiego sam:

 

ECLIPSE P600S GLASS SILENT MIDI TOWER CASE

ryzen 9 3900x

HYPERX PREDATOR RGB 16GB 

seasonic FOCUS PX-750 750W 80+ PLATINUM chyba gold starczy co?

RADEON RX 5700 XT ROG STRIX OC 8GB GDDR6

ROG STRIX X570-E GAMING (AMD AM4) DDR4 X570 

970 EVO PLUS 1TB M.2 2280 PCI-E 3.0 X4 NVME SOLID STATE DRIVE

 

jeśli nie amd / radeon to co polecacie od Intela NV?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, _nick_ said:

Ram, który podałeś jakie ma taktowanie?  3200

X570 nie jest konieczne - wszystkie płyty mają wentylator. Na prawdę nie trzeba brać płyty za 800 zł do ryzena. Płyta z B450 za 350-450 zł jest wystarczajaca :) rzeczywiście ta płytka ciut droga :D 

Pytanie co brać w tej cenie ewentualnie od Intela / NV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700xt rog strix to padaka, lepiej brać 5700XT Nitro -nie dość że tańszy to lepszy cooler. Pulse będzie dobry do 5700 ale do XT lepiej brac troszkę lepszy cooler albo używać na biosie silent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ssd - zamiast 970 Evo plus brałbym corsaira mp510 960gb albo PNY XLR8 CS3030 1 TB, oba mają sporo wytrzymałe kości niż Samsung, ew. Jak bierzesz X570 to Corsair mp600 albo inny ssd pcie gen4

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...