Skocz do zawartości
bhis

Samsung 970 PRO 512 - tragiczna wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego ten dysk ma takie żałosne transfery podczas kopiowania małych plików pod Win 10 Pro?

obraz.png.b21090d52b20e552e9090edfb683d2b5.png

 

Kopiuję folder ~170MB w którym jest ~25k plików (rozpakowane archiwum Moodle 3.8), na tą samą partycję. Transfer czasem spada do 300 KB/s.

Na purepc.pl dysk 970 Evo Plus kopiowanie 4 GB małych plików (12 folderów / 12000 plików) wykonuje w 18 sekund.

W czym może tkwić problem?

Dzięki za wszelkie sugestie!

Edytowane przez bhis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz stopień zapełnienia?

 

Kopiowanie leci w obr ębie Samsunga czy z innego ssd/hdd?

 

 

Jaka platforma?

 

Dysk systemowy czy dodatkowy?

 

Co do osiągów z testu, z reguły testy są robione na pustym ssd, dodatkowo jest to drugi test a nie systwmowy/ jedyny.

 

Możesz też zrobić test dysku w crystal disk Mark i pokazać na forum, mozecos jest nie tak z dyskiem lub ustawieniami

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odp!

Jaki masz stopień zapełnienia?

- aktualnie 90% ale sprawdzałem to też na mało zapełnionym dysku i jest to samo.

Kopiowanie leci w obr ębie Samsunga czy z innego ssd/hdd?

W obrębie tego samego dysku i tej samej partycji.

Jaka platforma?

Intel, wszystko jak w podpisie.

Dysk systemowy czy dodatkowy?

Systemowy. Komputer służy tylko do grania. Czysty Win10 pro + gry. Żadnych antywirusów itp.

Co do osiągów z testu, z reguły testy są robione na pustym ssd, dodatkowo jest to drugi test a nie systwmowy/ jedyny.

Może jako drugi dysk faktycznie zachowywałby się inaczej.

Możesz też zrobić test dysku w crystal disk Mark i pokazać na forum, mozecos jest nie tak z dyskiem lub ustawieniami

Aktualnie nie mam pod ręką wyników z Crystal ale były one ok, tzn. odpowiadały tym z testów z neta. Inna kwestia, że dla mnie bardziej istotne jest realne kopiowanie danych a nie syntetyczne.

Wg mnie to "zasługa" Windowsa. Mam też drugi komputer z 950Pro (również jako systemowy) i tam sprawdzałem jak zachowuje się kopiowanie takiego folderu pod Windows'em i pod Linuxem. Przewaga linuxa jest miażdżąca, mniej więcej 15 sekund linux do 2 min Windows. Co zauważyłem, to wyłączenie Windows Defender real protection pomaga ale to i tak nie to samo co pod linuxem. Po prostu dziwi mnie to, że ogólnie mało postów jest na ten temat. W testach podają transfery w setkach MB/s a tu wyniki gorsze niż HDD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2020 o 08:26, Novice napisał:

ściągnij inspectre i wyłącz patche.

wyłącz komputer i włącz (nie restart)

zobacz czy jest różnica.

 

sterowniki RST masz zainstalowane ?

To się tyczy tylko omawianego ssdeka czy można zastosować na dowolnym, np mp510? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...