Skocz do zawartości
Astec

Zmiana procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam 2000 zł, które chciałbym przeznaczyć na nowy procesor i płytę główną. Obecnie posiadam i5 8500, RTX 2060, 16 GB 2666MHz. Niby i5 jest fajna, ale widzę, że w nowszych grach różnica między i5 a i7 zwiększa się na korzyść i7. Po za tym wybiegam w przyszłość i myślę o nowej rodzinie NVIDIA Ampere. Póki co wszystkie mierzalne aspekty przemawiają za i7 9700F, a muszę dodać, że interesuje mnie wyłącznie wydajność w grach (1080p). Nie skreślam Ryzena 7 3700X, ale niestety na wielu wykresach przegrywa z i7 9700K. Nie wiem także czy warto czekać na i7 10700 z H-T. Nie wiem jaki wpływ będzie miała obecność tej technologii na wydajność w grach, ale z tego co widzę i7 970K bez H-T radzi sobie lepiej niż i7 8700K. Co byście zrobili na moim miejscu? Co kupić? A może poczekać na i7 10-tej generacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Astec napisał:

Czemu tak uważasz?

Na prawdę to trzeba tłumaczyć?
Jeżeli apka potrafi obciążyć dodatkowe wątki od HT, ten daje jakieś +25-30% do wydajności.
W tej chwili topienie kasy, nie specjalnie da Tobie coś co odczujesz.
Już na prawdę lepiej poczekać na Zen 3/RocketLake które dodatkowo podbiją jeszcze wydajność pojedynczego rdzenia.
Tak, będziesz wymieniać i wymieniać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michaelius napisał:

Olać i poczekać na Ryzena 4700X pod koniec roku. Zmiana na cokolwiek z mniej niż 8/16 jak za chwilę wyjdą konsole nowej generacji z takimi procesorami to strata kasy.

Zakładanie konsol w tym wszystkim to kolejna strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michaelius napisał:

Pod jakim względem? Jak w konsoli będzie proc 8/16 to większość gier przez następne lata będzie pisana pod maksymalnie 16 wątków.

Szczególnie na początku ich życia kiedy jest ponad 150 mln konsol obecnej generacji na rynki i ciute nowej.
Stara generacja dalej będzie mieć jakiś okres wsparcia etc. Do tego te gry najpierw będą musiałby wyjść.
Więc spokojnie można z tym poczekać nie do wyjścia konsol, ale do tego aż wyjdą jakieś interesujące gry, które będą pod coś takiego pisane. To może być równie dobrze 2022, czy nawet 2023.

Edytowane przez Zgreed66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Astec napisał:

Niestety mam budżetową płytę B360 :/

Gdyby jeszcze udało ci się wymienić te płytę na coś z z370(używka, outlet) z minimalną stratą do tego zmiana lub podkręcenie pamięci. Zawsze to kilka/kilkanaście klatek. Generalnie, tobie brakuje w jakiejś grze wydajności czy oczytałeś się na forach internetowych? W jakiej rozdzielczości grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, B@nita napisał:

Gdyby jeszcze udało ci się wymienić te płytę na coś z z370(używka, outlet) z minimalną stratą do tego zmiana lub podkręcenie pamięci. Zawsze to kilka/kilkanaście klatek. Generalnie, tobie brakuje w jakiejś grze wydajności czy oczytałeś się na forach internetowych? W jakiej rozdzielczości grasz?

Gram w 1080p, najlepiej 75 klatek. Więc trochę brakuje, czego potwierdzeniem są poniższe wykresy, gdzie odnotowano spore spadki FPS, gdzie średnia jest ok. Tym bardziej że mam wolne pamięci RAM, gdzie testy były przeprowadzane w 3200MHz, wiec trzeba odjąc 10% .

QB4GCuGdnKL8SeyJsiuVpJ-1200-80.png

pUb7jFJMyJZ7Vb46tUnCXQ-650-80.png

uVLNF9YKuYooUGe48PAMpG-650-80.png

Edytowane przez Astec
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Astec napisał:

Niestety mam budżetową płytę B360 :/

9700f kosztuje 1450zł

nie lepiej poczekać jak wyjdzie 10600 za ~1000zł,kupić płytę z490 i mieć opcję kupienia do nich zarówno szybkiego ramu jak i procesora K w przyszłości ?

a ten 9700f się nie opłaca w ogóle,masz 4.4ghz boost w grach mocno procesorowych,kosztuje 1450zł,za 150zł więcej 9700kf który wyciągniesz na 5GHz.

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, topdog napisał:

Tak jak wyżej, nie ma to za bardzo sensu.

i5 8500 to dosyć dobry procesor, a wymiana go nie zamieni twojej obecnej karty w 2080ti. Gdzie ci brakuje tych 75 fpsów?

Z tego co widzę to w RDR 2 i Ghost Recon Breakpoint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Astec napisał:

Z tego co widzę to w RDR 2 i Ghost Recon Breakpoint.

Ale Ty to widzisz u siebie czy oczytałeś się na forach? Ciebie grafika ogranicza a nie procesor.

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...