Skocz do zawartości
DEADMEMXRY

Czy mój zestaw ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytania dotyczące mojego zestawu. Chcę aby był nastawiony na gry.

1. Czy ten zestaw ma sens pod względem kompatybilności i czy np procesor da radę z taką kartą graficzną,

2. Czy ten zestaw jak na tę cenę jest ok.

Ogólnie zaznaczam na początku, że tak tak wiem że era Intela w tym przedziale cenowym to jest średnio z nią ale nie potrafię siebie przekonać do AMD, więc będę wdzięczny jeśli zestaw zostawimy w przedziale Intel - Nvidia.

Miło by było gdybyście dawali swoje propozycje, co zmienić w zestawie, a może jest gdzieś taniej jakaś część.

Jeśli chodzi o zestaw to jest on następujący:

https://www.x-kom.pl/lista/6tr67btwk

Ogólna kwota jaką chciałbym przeznaczyć na kompa to +/- 4.5k

 

Edytowane przez DEADMEMXRY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta do wymiany na Z370/Z390 i pamięci minimum 3200 CL16 wyjdzie jakieś 5k, później już tego nie zmodernizujesz.

Od kwietnia intel wydaje nową platformę i zamiast tej I5 6/6 było by 6/12.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Setnik napisał:

Płyta do wymiany na Z370/Z390 i pamięci minimum 3200 CL16 wyjdzie jakieś 5k, później już tego nie zmodernizujesz.

Od kwietnia intel wydaje nową platformę i zamiast tej I5 6/6 było by 6/12.

Czyli mówisz że przykładowo taki zestaw będzie miał większy sens i starczy na dłużej?

https://www.x-kom.pl/lista/h0nrspml0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Setnik napisał:

Jak chcesz Intela i NV trzeba zaczekać na nową platformę nie ma co się spieszyć.

Co masz teraz?

Lepiej nie pisać XD Aktualnie gram na starym kompie który ma już swoje lata, a pieniążki przyszły, chęć do pogrania coś w nowszego też więc chciałbym zmienić go w końcu. Tyle co wymieniłem już jakiś czas temu procesor, kartę graficzną po taniości i dałem więcej RAMu i wiadomo płytę główną.

Procek: Intel Celeron G4900

Grafa: Palit GeForce GT 730

Płyta: MSI H310M PRO-VD (MS-7B33)

RAM: 2x 4GB DDR4 1200 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest kompatybilny. Procesor możesz wybrać tańszy, bez karty zintegrowanej, z dopiskiem F.
Płytę główną zmieniłbym na Gigabyte Z390 GAMING X jeżeli planujesz OC.  

Wybrałeś dobry dysk SSD, lecz przy tej cenie nie jest opłacalny. Również proponuje wymianę na PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030, dzięki temu zostaje na lepszą płytę główną.

Ostatnia zmiana to zasilacz, SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Stever napisał:

Zestaw jest kompatybilny. Procesor możesz wybrać tańszy, bez karty zintegrowanej, z dopiskiem F.
Płytę główną zmieniłbym na Gigabyte Z390 GAMING X jeżeli planujesz OC.  

Wybrałeś dobry dysk SSD, lecz przy tej cenie nie jest opłacalny. Również proponuje wymianę na PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030, dzięki temu zostaje na lepszą płytę główną.

Ostatnia zmiana to zasilacz, SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold

Okej, dzięki za rady.

Tak wgl to jak Wam się wydaje, warto przemęczyć się jeszcze z tym co mam i poczekać aż ceny pójdą w dół jeśli chodzi o Intela czy jednak brać taki zestaw który starczy mi na dłuższy czas tu i teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, topdog napisał:

Jak już masz MSI H310M PRO-VD to dlaczego tam nie wrzucisz i5 9400F? (może być wymagana aktualizacja biosu). Zasilacz jaki jest teraz w tym zestawie?

https://www.ceneo.pl/75271950

Nowa płyta do niczego nie potrzebna. Jak obecne 8gb ramu to za mało to sprzedaj ten komplet co masz i kup np:

https://www.oleole.pl/pamieci-ram/crucial-pamiec-pc-crucial-2-8gb-ddr4-3000mhz.bhtml?

 

 

1. Zasilacz już ma 8 lat i ma coś około 260-300W z tego co pamiętam.

2. Płyta obsługuje maks 2666 MHz RAM, a jednak wolałbym 3200 wrzucić do zestawu.

3. Jeśli mam już składać kompa teraz to wolę wrzucić tą I5'ke z dopiskiem KF i mieć pewność że na dłużej mi wystarczy do pogrania w gierki aniżeli F'ka

Wiesz mi się nie chce bawić w wymianę komponentów teraz na tańsze bo "hehe zaoszczędzę", skoro i tak szybciej przyjdzie mi do wymiany niż ten droższy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, reyden napisał:

I5K / KF / F mają po tyle samo rdzeni / wątków , różnią się zegarami - w zasadzie starczą na tyle samo czasu .

Co innego porównywanie I5 do I7 czy I9 , tutaj wiadomo że I7/I9 starczy na dłużej .

 

Czyli według Was, wydawanie te ponad 200 zł na KF'a jest bez większego sensu? Lepiej np wsadzić tą F'ke do tego zestawu co wyżej wrzucałem i też będzie ok?

Jeszcze takie pytanie, ponieważ tutaj ludzie znajdują się z o wiele większą wiedzą ode mnie, bo nie ukrywajmy laik trochę ze mnie.

Czy na tym zestawie od liptona będzie bardzo odczuwalna różnica wydajnościowa w porównaniu z moim i czy ewentualna wymiana przykładowo jeśli chodzi o nowe komponenty będzie utrudniona.

Zestaw o którym mowa: https://www.x-kom.pl/lista/r1boxthsq

Edytowane przez DEADMEMXRY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Stever napisał:

Nie no listę edytowałem ale nie wrzucałem.

 

W dniu 13.01.2020 o 14:04, DEADMEMXRY napisał:

Czyli według Was, wydawanie te ponad 200 zł na KF'a jest bez większego sensu? Lepiej np wsadzić tą F'ke do tego zestawu co wyżej wrzucałem i też będzie ok?

Jeszcze takie pytanie, ponieważ tutaj ludzie znajdują się z o wiele większą wiedzą ode mnie, bo nie ukrywajmy laik trochę ze mnie.

Czy na tym zestawie od liptona będzie bardzo odczuwalna różnica wydajnościowa w porównaniu z moim i czy ewentualna wymiana przykładowo jeśli chodzi o nowe komponenty będzie utrudniona.

Zestaw o którym mowa: https://www.x-kom.pl/lista/r1boxthsq

Bump z tym pytaniem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...