Skocz do zawartości
Michaelius

Patriot Viper Steel 4000 CL18

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 2 zestawy tych kostek - https://www.overclockers.co.uk/patriot-viper-steel-16gb-2x8gb-ddr4-pc4-32000c19-4000mhz-dual-channel-kit-pvs416g400c9k-my-102-pa.html

- wedlug internetu jest to jakaś gorsza (non shielded) odmiana Samsunga B die

Docelowo mają iść do Ryzena, a ponieważ jedyna płyta która mi pasuje ma topologie T to wziąłem 4x8GB single rank.

 

Ale na razie testuję je na Asus Gene Z170 i 6700k  (proc ustawiony na 4200 z lenistwa)

Na początek ustawiłem 1.2V VCCSA i 1.15V VCCIO ram na 1,4V - pierwsze odpalenie bez problemu poszło XMP 3866 18C CR2

Zostawiłem luźne timingi i spróbowałem ile pójdzie z CR1 - po kilku próbach maksimum co udało się uruchomić to 3200 , próbowałem podnieść napięcia kontrolera w procku (oba o 0,05V powyżej są już poziomy ostrzegawcze w Asusie), ale nie dało rady na 3333.

Pytanie czy to kontroler w 6700k wysiada przy 4 kostkach czy koniec pamięci z 1T na Intelu.

Zacząłem schodzić z timingami 14-14-14-32 poszło bez problemu, ale przy 12-12-12-28 już komp nie wstaje. Z racji , że już późno było to jeszcze tylko odpaliłem na 13-14-14.

Pytanie czy warto teraz jeszcze walczyć o zmniejszenie pozostałych i minimalizację secondary przy 3200 CR1 CL13 czy raczej sprawdzać ile da się wyciągnąć w okolicach 4GHz przy CR2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...