Skocz do zawartości
Jan11

Komunikat ze strony Radeon

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymuję co pewien czas taki komunikat:

"General Radeon WattMan setting have been restored due to an unexpected failure"

Nie bardzo mogę rozszyfrowywać co to znaczy. PC dość często się zawiesza. Co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek podaj jaki masz sprzęt - procesor , płyta ,pamięć, dyski , jaki model karty oraz zasilacz - marka model i moc .

Sprzęt kręcony czy leci wszystko na stock ?

Problemem mogą być sterowniki karty albo po prostu karta pada .

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podaję:

CPU Q9300 2,5 GHz 2 Quad

MB Asus P5E

OCZ 8500 Raptor 4x2 GB RAM

Seagate Barracuda 500; WD 500;  SSD Goodram 512 MB(z WIN 10)

Karta AMD Radeon 7770 1GB

Zasilacz Chieftec IArena 500W

Ten komunikat zaczął pojawiać się dopiero teraz a PC jest w wieku zaawansowanym :)

Aplikacja karty pokazuje, że jest nowy sterownik, ale nie może go znaleźć. Obawiam się padaczki....

 

 

Edytowane przez Jan11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat mówi, że procesor graficzny się w jakimś stopniu zawiesił i musiał zostać zrestartowany. Jeśli nie podkręcałeś karty (używając do tego karty "Wattman" w panelu sterowników), to może to oznaczać jej rychłe odejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX... :(

Trochę się tego spodziewałem... To jeszcze proszę o radę. Co w zamian? Chciałbym coś z większą pamięcią, bo używam PC głównie do obróbki zdjęć (i trochę video). Jeśli Radzio to 480 czy 570? 4 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzanie rx 480 / rx570 do tego sprzętu to średnio sensowne jest.
Czy gpu jest wykorzystywane przy obróbce zdjęć ( np. Rendering), czy tylko wyświetla obraz?
Wsadził bym tam coś z hd77xx albo hd78xx, chyba że za niedługo będzie zmiana platformy

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są obrabiane kilkoma programami. Retusz, przetwarzanie, grafika. Głównie Corelem. Niekiedy trwa to bardzo długo.  I czasami wywala. O zmianie platformy myślałem, ale trochę szkoda obecnej staruszki... Kierunek - Ryzen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to dobra okazja/wymówka, aby zmienić całą platformę na coś nowszego. Jeśli nie możesz tego zrobić, kupowanie jakiejś mocniejszej grafiki od 7770 nie będzie dobrym pomysłem, bo zanudzi się ona na śmierć przy Core 2 Quad. Fajne to były procesorki, ale dawno, dawno temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszynie szybko ten czas leci... Sprawdziłem. C2Q z platformą kupiony w 2008 roku. Poprzednie Pentium - 1996..

Ale jak widzicie taki komplet:

Ryzen 5 3600

gpu ... 480 lub 570 (3GB)

płyta MSI (?)

Zasilacz chyba wystarczy (500W). Pamięci ?. Mam jeszcze OCZ 9200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3600 to chyba obecnie najbardziej opłacalny zakup CPU. Jeśli chciałbyś zaoszczędzić, możesz poszukać modelu R5 2600, który jest wolniejszy od 3600, ale w połączeniu z nie-topową kartą graficzną różnice nie są duże. Jeśli lubisz dłubać i kombinować z podkręcaniem, a chcesz zapłacić jeszcze mniej, bardzo ciekawy jest Ryzen R5 1600 z dopiskiem "AF", który jest Ryzenem 2600, ale z niższymi zegarami. Brak w nim też rzeczy typu PBO, które podbijają nieco zegary przy lepszym chłodzeniu, więc trzeba dłubać, żeby wyciągnąć z niego trochę więcej mocy. 3600 będzie najwydajniejszym i najmniej problematycznym wyborem.

RX470/480/570/580 to wciąż całkiem niezłe karty (sam mam RX570 4 GB z Ryśkiem 3600), ale celowałbym raczej w model z większą pamięcią (8 GB). Warto poszperać za używką (ja mam z koparki... póki co, jeszcze chodzi ;)).

Wśród niedrogich płyt głównych króluje MSI, bo producent użył dobrych elementów do konstrukcji sekcji zasilania. Ale nie każda MSI będzie tak samo dobra - wydaje się, że najlepsze będą modele B450M Mortar, B450 Tomahawk, B450-A Pro i B450 Gaming Pro. W gruncie rzeczy to są mniej lub bardziej identyczne płyty (pierwsza jest mATX, pozostałe różnią się jedynie kolorkami). Pozostałe z układem B450 mają już uboższą sekcję, więc przy niższym budżecie można brać nawet ASRocka ;)

Zasilacz powinien ogarnąć, choć warto sprawdzić, jakie wartości ma podane na etykiecie dla linii 12V (i najlepiej, aby miał jedną mocną, a nie kilka słabszych).

Pamięci musisz kupić nowe, stare nie wejdą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzić można. Wszystko zależy od tego, jak uda się wyjaśnić koleżance małżonce wydatki ;) Jeśli Ryzen + płyta + pamięć + grafika będą niemożliwe do realizacji w ciągu najbliższych miesięcy, to zakup takiej karty graficznej jest jakimś rozwiązaniem, które pozwoli przetrwać jakiś czas. Karta nie będzie szczególnie bardziej wydajna od obecnie umierającej, a upgrade całości komputera i tak Cię kiedyś będzie czekał ;)

Przyszło mi też do głowy, że zanim dokonasz jakichkolwiek zakupów... czy jesteś w stanie znaleźć jakiegoś znajomego, u którego byś mógł przetestować swoją 7770; nie można wykluczyć, że to pada Ci zasilacz, a nie karta. Niegłupim pomysłem jest też postawienie Windowsa na nowo (nawet na innym dysku) - raczej bardziej prawdopodobne jest, że to nic nie da, jednakowoż warto byłoby to sprawdzić, aby mieć czyste sumienie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę oczywiście mogę przetestować. Zasilacz był wymieniony w zeszłym roku. Zaczynam podejrzewać co innego. Mam TpLinka na USB do połączenia z routerem. I po każdym zawieszeniu muszę na nowo go uruchamiać (wyjąć z USB i włożyć ). Nie wiem, czy istnieje jakaś zależność/powiązanie z gpu, ale zawieszenia występują przy pobieraniu większych plików, szczególnie graficznych (tak mi się wydaje).

PS. Z koleżankami m. nie mam zamiaru zaczynać. To jest sitwa... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...