Skocz do zawartości
undertow21

Laptop dla programisty do 5000-6000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję wkrótce zakup laptopa potrzebnego głównie do programowania i codziennego użytku. Gry mnie nie interesują, więc grafika nie ma większego znaczenia. Znalazłem na forum listę która ma pomóc w sprecyzowaniu czego potrzebuję, więc użyje jej żeby było łatwiejj(https://docs.google.com/docum[...]WdcBl3pOsm5lywMv1cucan4s/edit).

1.Laptop dla programisty(kupowany na firmę)

2. System bez znaczenia. Finalnie i tak pewnie będzie nieszczęsny Windows, chyba, że znajdę siłe na kolejną próbę z Linuksem.

3. Ekran 14”/15”

4. SSD 256GB wystarczy. Fajnie jakby był w miarę prosty dostęp do bebechów, bo będę potrzebował 32GB RAM i pewnie sam będę musiał je wrzucić.

5. Max 6k pln, aczkolwiek im mniej tym lepiej. Będzie to główny laptop używany codziennie w pracy i w domu, dlatego zależy mi na gwarancji NBD.

6. Ze względu na charakter w jakim jest mi potrzebny laptop, w grę wchodzą tylko serie biznesowe(ewentualnie gamingowe ale nie transformersy). Laptop będzie w 80% podłączony do prądu ale będę też podróżował więc dobrze jakby te 4-5h bateria na spokojnie trzymała.

7. Przez 80% czasu laptop będzie podpięty do zewnętrznych monitorów, ale i tak potrzebuję matowa matrycę IPS z FHD.

8. Użytkowany będzie mniejwięcej: 60% biuro, 30% dom, 10% podróż.

9. Na grach mi kompletnie nie zależy, wolę konsole ;)

10. Głównie WebStorm, Docker i przeglądarki. Dodatkowo mamy dość ciężki backend więc 32GB RAM będzie potrzeba na 'w razie wu'.

11. Matowa matryca to mus. Aluminiowa obudowa i podświetlana klawiatura to miły bonus ale przeżyję bez tego.

12. Nie interesuje mnie Apple. Poza tym bez większych sentymentów, chętnie wysłucham Waszych doświadczeń i co polecacie.

 

Na koniec lista, którą obecnie rozważam, aczkolwiek wszystkie propozycje mile widziane :) Podaje w kolejności, która mnie najbardziej interesuje.

1. Dell Latiude 5401 (i5-9400H)

2. Lenovo T490/T490s (i7-8565U)

3. Lenovo T495 (Ryzen 7 PRO 3700U/Ryzen 5 PRO 2700U)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez undertow21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które zaproponowałeś wybrałbym pierwszy model. Chyba że nie potrzebujesz aż tak wydajnego procesora.

Patrząc cena wydajność
Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/32GB/480 GTX1650
Acer Aspire 7 i7-9750H/32GB/512

Modele konsumenckie, lecz w miarę stonowanym designiem, dodatkowo sporo wydajniejszą konfiguracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...