Skocz do zawartości
Wiki Kiki

ROZWOJOWY ZESTAW DO 2300zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów i forumowiczki.

Mam zamiar kupić zestaw do grania (80% czasu, glownie Warhammer Total War, single player) i oglądania serwisów streamingowych (20%) na bazie podzespołów AMD do 2300 zl. (plus monitor do 500zl).

Od jakiegos czasu przygladam sie roznym serwisom, zalezy mi na tym zeby ten komputer dalo sie sensownie i sukcesywnie rozbudowywać, czyli jak rozumiem warto zainwestować w lepsza plyte glowna i zasilacz. Idac na łatwiznę, wzialem zestaw od jednego ze publikujacych. Pytanie: co mozna tu zmienic, zachowujac budzet ale biorac pod uwage rozbudowe?

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi!

Pozdrawiam, Wiktor

PS. jesli chodzi o monitor, czy ten model: PHILIPS 248E9QHSB/00 CURVED bedzie optymalny?

zestaw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak chcesz się trochę pobawić, to możesz zapolować na R5 1600 AF z 2019. roku. Ponad 100 PLN taniej niż R5 2600, a wydajność identyczna. Na BOXie spokojnie ta 3,6-3,7 GHz zrobisz. Zaoszczędzoną kasę przeznacz na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, bardzo dziękuję za naprowadzenie na właściwy trop :)

Zdecyduje się wtedy na tego ryzena 1600 AF, wezmę tez wskazana płytę główną.
Jeszcze dwa pytania: jeśli chodzi o pamięci RAM, to czy te będą elegancko współpracowały z reszta?
https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-sport-lt-ddr4-16-gb-3000mhz-cl15-mecc-197-6062143/
Co do klawiatury, czy ktoś z Was miał może do czynienia z takimi klawiaturami do 150 zł?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wiki Kiki napisał:

Zdecyduje się wtedy na tego ryzena 1600 AF

Ceny tego Ryzena skoczyły w ciągu paru dni. Był poniżej 400, a teraz już 430-440PLN kosztuje. Jak tak dalej pójdzie to przestanie być opłacalny przy R5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą samą kartę graficzną sapphire pulse itx. jest półpasywna i do 55 stopni wentylatory są nie aktywne. w sterownikach można też przestawić % obrotów wentylatora po przekroczeniu konkretnej temperatury. u mnie działa z procesorem intel i3-9100f. ryzen 2600 będze minimalnie lepszy w grach.

zobacz monitor Acer Nitro VG240Ybmiix - ips

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...