Skocz do zawartości
minioneQ

Zestaw na kolejne kilka lat [do 4000zł] bez OC (filmy,muzyka,gry, internet)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mój aktualny zestaw właśnie dobił 6 lat i chciałbym złożyć kolejny na podobny czas bez dokładania/zmieniania czegoś później. Chyba nie ma sensu z modernizacja tylko lepiej kupić cały od nowa.

Dla ciekawych aktualny zestaw wygląda tak i może coś uda się sprzedać

https://www.morele.net/inventory/info/9YtpS5/

Przeglądałem proponowane zestawy na stronie, natomiast nie jestem przekonany czy są dostosowane wystarczająco do moich potrzeb a jak zaczynam sam kombinować to nie wiem czy nie przedobrze. Stąd moja prośba o doradzenie, ponieważ nie wiem na czym bardziej się skupić, czy ważniejszy będzie GPU, CPU czy lepsza płyta głowa itd. 

Nie mam preferencji co do strony czy niebieska czy czerwona także otwartość na propozycje

Zestaw tak jak wspomniałem w tytule do: 

Gier-aktualnie GTA V, LoL, Cs, Fifa lecz nie wykluczam żadnych na wyższym poziomie

Filmy- zależy mi na bardzo dobrej jakości

Muzyka- tak jak wyżej (nie wiem czy większego znaczenia nie maja same głośniki ale wspominam na wszelki wypadek)

Internet/szybkość pracy - bardzo sporadyczne projekty graficzne, renderowanie 

Monitor który posiadam - LG 23MA53 (tutaj też nie wiem czy nie powinienem zmienić)

Dysk ssd - 1TB nie mniej (aktualnie mam 1TB HDD zajęte 80%)

Przykładowy zestaw który przekombinowałem i wyszedł niestety ponad 4000zł i nie wiem z czego zrezygnować, na rzecz czego

 https://www.morele.net/inventory/info/c5a0a98f/

 

 

 

 

 

Edytowane przez minioneQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie żadnego OC, to płytę możesz tańszą wziąć np. AsRock B450M PRO4. Za to zasilacz brałbym trochę wydajniejszy np. Vero L2 Bronze 600W. Ewentualnie BOXowe chłodzenie na coś cichszego wymienić. Choćby Spartana 3 Pro za 80PLN lub Ferę 3 za jakieś 100PLN. Będzie ciszej i trochę chłodniej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, suchyjastrzab napisał:

Cześć.

Proponuję zacząć od wyboru monitora, bo się poplączemy:)
Żeby nie było - możesz wybrać ten z obecnego zestawu.

akurat monitor w sumie nie jest jakimś problemem większym, ale jeżeli dobrze rozumiem to mogłbym zmienić go tylko na 144hz ewentualnie nie wliczając go wgle w budżet, jeżeli cokolwiek by to polepszyło

 

2 godziny temu, goral2099 napisał:

Jak nie będzie żadnego OC, to płytę możesz tańszą wziąć np. AsRock B450M PRO4. Za to zasilacz brałbym trochę wydajniejszy np. Vero L2 Bronze 600W. Ewentualnie BOXowe chłodzenie na coś cichszego wymienić. Choćby Spartana 3 Pro za 80PLN lub Ferę 3 za jakieś 100PLN. Będzie ciszej i trochę chłodniej.

tak OC raczej nie planuje, chyba jestem zbyt ostrożny i nie chce kombinować. Co do zasilacza to rozumiem, że nie masz żadnych zastrzeżeń do Silentium? 

Czyli ten zestaw poglądowy ogólnie spoko i po zamianie płyty i zasilacza gra i buczy?

Edytowane przez minioneQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeżeli nie zależy Ci szczególnie na ciszy, to wszystko gra. Te komponenty o których wspomniałem, to tylko propozycje - można znaleźć sprzęty innych producentów w podobnych cenach i o podobnej funkcjonalności. Jeżeli nie masz żadnych szczególnych wymagań, to mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, minioneQ napisał:

akurat monitor w sumie nie jest jakimś problemem większym, ale jeżeli dobrze rozumiem to mogłbym zmienić go tylko na 144hz ewentualnie nie wliczając go wgle w budżet, jeżeli cokolwiek by to polepszyło

 Powinieneś zmienić monitor kiedy zobaczysz taką potrzebę, przynajmniej moim zdaniem.

Uważam, że to monitor determinuje resztę. Zmiana karty bez zmiany monitora będzie wyrzucaniem kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, suchyjastrzab napisał:

 Powinieneś zmienić monitor kiedy zobaczysz taką potrzebę, przynajmniej moim zdaniem.

Uważam, że to monitor determinuje resztę. Zmiana karty bez zmiany monitora będzie wyrzucaniem kasy.

z tym, że karta po prostu mi nie wyrabia w grach :D monitor daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...