Skocz do zawartości
Master4789

Zestaw komputerowy do GIS i grania za ok 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam prośbę o pomoc w dobraniu części do nowego komputera. Stary komputer ma już prawie 10 lat i wydajnościowo już nie daje rady, więc chcę go wymienić. Mam postanowienie noworoczne, żeby podszkolić się z oprogramowań GIS-owych. Na początek bezpłatnego QGIS. Przy okazji jak czas pozwoli to pograć w jakieś gierki. Mam nadzieję zagrać na tym komputerze w Cyberpunka niekoniecznie na wysokich detalach. po przeczytaniu wielu wątków i rozmowach ze znajomym informatykiem wymyśliłem poniższy zestaw. Prosiłbym o poradę co do kompatybilności elementów (żeby się nawzajem nie hamowały) i ewentualne uwagi co do opłacalności. Zależy mi żeby komputer był raczej cichy. Co do karty graficznej to mam pytanie czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy tymi samymi kartami różnych producentów? 

Skleciłem coś takiego

Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16 MB, BOX

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6

Pamięć GoodRam DDR4 IRDM PRO 17 Czarna 2x8 

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB PCIe x4 NVMe  

Płyta główna Gigabyte B450 AORUS ELITE

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

 

Czy ewentualnie warto dołożyć do Ryzena 5 3600? 

Link do koszyka z morele

https://www.morele.net/inventory/info/d67436ee/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszyk jest ze sklepu morele bo tak wyszło,ale  monitoruję też x-com i ich gorące strzaly, ale cenowo są podobne chyba. Patrzę w sklepie gdzie będę mógł zamówić odbiór osobisty w Warszawie bo to najbliższe duże miasto, a mam mieszane uczucia co do transportu komputera kurierem. Lepsze ceny ma sklep proline ale wtedy musiałbym zamawiac kurierem. No i chciałbym w miare wszystko kupić w jednym miejscu żeby od razu mi go złożyli bo mam mało doswiadczenia w skladaniu. Ale chętnie skorzystam z porady co do tańszego i dobrego sklepu

Co do kart to przejrzałem dużo opinie o różnych modelach o skłaniam się ku Gigabyte lub MSI ale chwała też Palita

Głównie zależy mi na tym żeby był cichy i wydajny. 

Edytowane przez Master4789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/wvw5p66cr

  • AMD Ryzen 5 2600
  • be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze
  • ADATA 512 M.2 PCIe NVMe XPG SX6000 Pro
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • MSI B450-A PRO MAX
  • Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB)
  • Palit GeForce GTX 1660 SUPER GamingPro 6GB GDDR6

Chłodzenie wystarczy stokowe, choć jeżeli zależy Ci na lepszej kulturze pracy warto dodać zewnętrzne SilentiumPC Fera 3 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Stever napisał:

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/wvw5p66cr

  • AMD Ryzen 5 2600
  • be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze
  • ADATA 512 M.2 PCIe NVMe XPG SX6000 Pro
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • MSI B450-A PRO MAX
  • Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB)
  • Palit GeForce GTX 1660 SUPER GamingPro 6GB GDDR6

Chłodzenie wystarczy stokowe, choć jeżeli zależy Ci na lepszej kulturze pracy warto dodać zewnętrzne SilentiumPC Fera 3 120mm

Patrzyłem na jakiś test kart i ten Palita jest głośniejszy i łapie wyższe temperatury od msi gtx1660 super gaming ki której się teraz sklaniam. Czy wybor pamięci ma jakieś znaczenie? Jest duży rozstrzał cenowy pomiędzy pamięciami o tej samej częstotliwości. Czy płyta, która proponujesz będzie lepsza od Gigabyte?

Edytowane przez Master4789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem test płyt i rzeczywiście ta płyta MSI wypada lepiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o temperatury. Za cenę MSI GTX 1660 super można znaleźć 1660 Ti więc muszę się dobrze zastanowić na czym mi zależy najbardziej.

Edytowane przez Master4789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu. Czy moglibyście mi doradzić czy taki zestaw będzie dobrze działał.  Chodzi mi głównie o moc zasilacza oraz to czy płyta nie będzie się zbytnio grzała i czy ewentualnie nie zmienić jakiegoś ramu.  https://www.morele.net/inventory/info/f512eb31/ 

Mógłbym mieć taki zestaw za ok 3100. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...