Jump to content
Sign in to follow this  
Dives93

System dla Fujitsu Siemens amilo pro v2030

Recommended Posts

W ramach informatycznego dokształcania się postanowiłem pobawić się tym starym laptopem. Jego specyfikacja to Celeron M i 704mb pamięci RAM. Mam problem z systemem operacyjnym. Zainstalowałem XP, niestety system nie widzi myszki. Dodatkowo nie chce się też połączyć z siecią (ani przez Wi-Fi, ani ethernet). Mam problem aby znaleźć recznie odpowiednie sterowniki. Próbowałem też linuxa. Ani Ubuntu ani Fedora nie chcą się zainstalować ze względu na stary procesor. Jakieś porady co do systemu jaki wybrać, albo jak zmusić XP do działania?

Celeron M to już z tego co pokazuje wiki architektura Conroe .

Gdyby tam było więcej ram to od biedy można by było wrzucić Win 7 .

Jak nie to zostaje Win 2k / XP .

XP nie widzi touchpada czy myszy podpiętej na USB ?

Mysz na USB powinien widzieć .

Tak samo można pominąć problem z kartą sieciową , wifi po USB i może będzie działać .

Co do linuxa - możesz sprawidź Q4OS , Lubuntu, antiX lub Peppermint

• Downvote 2

Pierwotnie na komputerze był zainstalowany XP. Nie działała karta sieciowa i nie było sterowników (do układu graficznego na pewno). Sam postawiłem jeszcze raz Windows XP i jest to samo...z tym, że przestały działać porty USB. Komputer nie widzi dysku ani myszki. Touchpada działa na szczęśćie.

PS: Wyjąłem z lapka kostkę 256MB i wstawiłem 1GB. Nie rozwiązało to problemów, ale tera mam do dyspozycji 1,4GB :)

PPS: chciałem włożyć na próbę dysk SSD do tego komputera i nie czyta go, myślałem, że złącze sata jest kompatybilne wstecz. Za to włożyłem starego talerzowca z innego laptopa z zainstalowanym Windows 7, jak na razie próbuję odzyskać system. Miła odmiana jest taka że myszka znowu działa :)

Edited by Dives93