Jump to content
skizzoo

Używany Dell U2410 kontra nowy 24" IPS

Recommended Posts

Witam wszystkich. Rozmyślam nad nabyciem nowego, a raczej drugiego monitora, który będzie pełnił funkcję głównego. Oba monitory zamierzam zamontować na stojaku NF22, więc problemów z rozmiarem nóżki czy pivotem nie mam. Chodzi głównie o to, że nie jestem jakimś ultra gamerem, który łasi się na 144hz, a też PC nie wyciągnie tyle w grach innych niż CS GO, LOL czy Tibia (nie gram w żadną z nich). Zależy mi na jakości ekranu, nasyceniu barw i po prostu większej matrycy, czyli 24" zamiast obecnych 21,5". Nieznacznie więcej, ale więcej :) Używanego U2410 mogę dorwać za 400 zł bez problemu, a za podobną cenę lub delikatnie większą nowe monitory 24" IPS nie oferują tak wysokiej klasy kolorów i nasycenia ekranu, ale mają swoje plusy czyli często są o połowę lżejsze, pobierają mniej prądu i to 3-4 razy mniej, a nie raz mają też 75Hz zamiast 60, mało to daje, ale zawsze coś. Z alternatyw na które patrzyłem to jedynie w miarę 24G2U5 jest coś tam w stanie ugrać do ceny 600-700 zł, ale to też dalej 80% RGB, a nie 96% w Dellu. Tak, wiem, że porównanie trochę słabe, bo tamten Dell nowy kosztował około 1,6 tyś. Może będziecie w stanie coś podpowiedzieć? Jakoś pomóc, co bardziej się opłaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 godzin temu, skizzoo napisał:

Z alternatyw na które patrzyłem to jedynie w miarę 24G2U5 jest coś tam w stanie ugrać do ceny 600-700 zł, ale to też dalej 80% RGB, a nie 96% w Dellu.

Za 6xx zł kupiliśmy do firmy Philips 245E1S/0 (2560x1440, IPS, 23,8"). Piszę o nim, bo zmierzyłem na nim wielkość gamutu względem sRGB niemal 120%, a to po kalibracji do 6500K.

ps. no chyba, że miałeś na myśli wielkość gamutu wzgl. AdobeRGB - tutaj jest 82%

Edited by Kyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...