Skocz do zawartości
skizzoo

Używany Dell U2410 kontra nowy 24" IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Rozmyślam nad nabyciem nowego, a raczej drugiego monitora, który będzie pełnił funkcję głównego. Oba monitory zamierzam zamontować na stojaku NF22, więc problemów z rozmiarem nóżki czy pivotem nie mam. Chodzi głównie o to, że nie jestem jakimś ultra gamerem, który łasi się na 144hz, a też PC nie wyciągnie tyle w grach innych niż CS GO, LOL czy Tibia (nie gram w żadną z nich). Zależy mi na jakości ekranu, nasyceniu barw i po prostu większej matrycy, czyli 24" zamiast obecnych 21,5". Nieznacznie więcej, ale więcej :) Używanego U2410 mogę dorwać za 400 zł bez problemu, a za podobną cenę lub delikatnie większą nowe monitory 24" IPS nie oferują tak wysokiej klasy kolorów i nasycenia ekranu, ale mają swoje plusy czyli często są o połowę lżejsze, pobierają mniej prądu i to 3-4 razy mniej, a nie raz mają też 75Hz zamiast 60, mało to daje, ale zawsze coś. Z alternatyw na które patrzyłem to jedynie w miarę 24G2U5 jest coś tam w stanie ugrać do ceny 600-700 zł, ale to też dalej 80% RGB, a nie 96% w Dellu. Tak, wiem, że porównanie trochę słabe, bo tamten Dell nowy kosztował około 1,6 tyś. Może będziecie w stanie coś podpowiedzieć? Jakoś pomóc, co bardziej się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skizzoo napisał:

Z alternatyw na które patrzyłem to jedynie w miarę 24G2U5 jest coś tam w stanie ugrać do ceny 600-700 zł, ale to też dalej 80% RGB, a nie 96% w Dellu.

Za 6xx zł kupiliśmy do firmy Philips 245E1S/0 (2560x1440, IPS, 23,8"). Piszę o nim, bo zmierzyłem na nim wielkość gamutu względem sRGB niemal 120%, a to po kalibracji do 6500K.

ps. no chyba, że miałeś na myśli wielkość gamutu wzgl. AdobeRGB - tutaj jest 82%

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawy pomysł. Faktycznie, lepsza rozdziałka, bo delikatnie większa, ilość cali też spoko. Ogólnie nie wiem, ale trochę kusi to 144hz, aczkolwiek mój PC wcale nie jest monstrualny i zbudowany pod 144hz (i5 2500k, 16gb i gtx 1660 gb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...