Jump to content
Sign in to follow this  
Axer

Mysz port PS/2, usuwa dysk M.2 ?

Recommended Posts

Siema, 

Po awarii rolki w mojej myszce Logitech G502 Spectrum i oddaniu jej na gwarancji, postanowiłem podłączyć "awaryjną" myszkę na stare gniazdo PS/2. Ku mojemu zdziwieniu komputer nie wstał. W sensie Bios Wyrzucił komunikat, o braku urządzenia bootowalnego. To znaczy wskazał, ale jakiś 3 z kolei dysk, który jest magazynem. Tak wiec reset, wejście w BIOS i... brak dysku M.2. Wyłączenie komputera, demontaż grafiki, demontaż dysku twardego,zmontowanie wszystkiego razem, włączenie komputera wejście w BIOS, dysku brak.... Ok. Wszystko działało do południa, więc szybko do córki pożyczyć myszkę na USB. Podpiąłem, włączam komputer, wchodzę w BIOS, dysku brak.... Mówię ok, może "zapamiętał" ustawienia, wyłączam zasilacz z gniazdka na 10 sekund, włączam komputer, wchodzę w bios, dysk jest. Ustawiam jak bootowalny, zapisuje uruchamia się normalnie do Windowsa. Mówię ok, poszukałem w necie, ale nie znalazłem tak w 5 minut, żadnego tematu który mógłby mnie nakierować na przyczynę takiego stanu rzeczy. Może ktoś mi tak pokrótce opisać co może być przyczyną ? Na przykład, port ps/2 ma pierwszeństwo przed M.2, albo że poprzez podpięcie myszki w port PS/2 brakuje linii dla dysku M.2... 

MB: Msi B450-A Pro BIOS:E7B86AMS.A.20 z... 09.21.2018r

CPU: Ryzen 5 2600

M.2: Adata SX8200pro 500GB

Podłączana myszka Ps/2: A4 Tech: model OPTO 013D

EDIT:

Ok, Bios Stary, chyba czas na aktualizacje, ale to tylko gniazdo PS/2...

EDIT 2:

Nowy Bios E7B86AMS.ACO z 11.08.2019r nie rozwiązuje tego zagadnienia. 

Edited by Axer