Skocz do zawartości
bt04jugok

Crucial BX500 480GB problem z zapisami w testach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Odkryłem jakiś czas temu, że na tym dysku mam w parametrach SMART na czerwono status C2 Temperatura w HDTune.

W dodatku po odpaleniu benchmarka ATTO zapisy są bardzo niestabilne (załącznik).

Testowałem mój systemowy PM981 oraz Plextora M8VC i na nich wszystko wygląda prawie że książkowo jeśli chodzi o prędkości.

Co ciekawe mój brat ma ten sam dysk i ma identycznie jak ja. Odczyty są OK, ale te zapisy i temperatura w SMART dziwią mnie.

Temperatury są OK, podczas testu max 60 stopni. Testowałem go przepinając do stacjonarki i to samo.

Niby wszystko działa OK, ale jak sądzicie, czy dzieje się coś złego?

BX500.jpg

HDTune_Health_________CT480BX500SSD1.png

PM981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmień program od odczytu SMART .

Darmowa wersja HDT jest z 2008 roku , dużo nowsza ( ostatnia wersja z połowy 2019 roku ) jest wersja Pro , darmowa wersja może pokazywać bzdury .

Ew. użyć innego softu np. Cristal Disk Info .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Novice napisał:

rma

W sensie? :D

3 godziny temu, reyden napisał:

Na początek zmień program od odczytu SMART .

Darmowa wersja HDT jest z 2008 roku , dużo nowsza ( ostatnia wersja z połowy 2019 roku ) jest wersja Pro , darmowa wersja może pokazywać bzdury .

Ew. użyć innego softu np. Cristal Disk Info .

W crystal pokazuje, że jest OK. Ale już kij z tym SMARTem, te zapisy, najbardziej mnie niepokoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX500 nie ma pamieci cache typu DRAM , posiłkuje się ramem systemowym ( ma tylko cache SLC a dokładnie pamięć TLC zdolna pracować jako SLC , dzięki temu wyniki są w miarę normalne ) .

Co do uberwysokich trasferów z drugiego screena z ATTO - może to wina bufora w ramie systemowym , nie ma możliwości aby dysk SATA III osiągnął 1.45 GB/s w zapisie i 2.93 GB/s w odczycie , takie transfery to na dyskach M2 NVMe .

Co do innych transferów , to nie wiem , mam 2 lapki z tymi ssd na pokładzie to sprawdzę jak się zachowują .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, reyden napisał:

BX500 nie ma pamieci cache typu DRAM , posiłkuje się ramem systemowym ( ma tylko cache SLC a dokładnie pamięć TLC zdolna pracować jako SLC , dzięki temu wyniki są w miarę normalne ) .

Co do uberwysokich trasferów z drugiego screena z ATTO - może to wina bufora w ramie systemowym , nie ma możliwości aby dysk SATA III osiągnął 1.45 GB/s w zapisie i 2.93 GB/s w odczycie , takie transfery to na dyskach M2 NVMe .

Co do innych transferów , to nie wiem , mam 2 lapki z tymi ssd na pokładzie to sprawdzę jak się zachowują .

Tak, ten ostatni screen jest z dysku Samsunga PM981 o którym wspomniałem i podałem ten screen jako przykład.

Bardzo będę wdzięczny za sprawdzenie tego BX u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX500 480GB w laptopie ojca zachowuje się podobnie , zapis skacze - nie zawsze w tym samym miejscu , a ma dopiero kilka dni .

Może to wina samej konstrukcji SSD ( ram systemowy służący jako cache DRAM ) albo samego programu .

W stacjonarce mam Transcenda SSD370 i trasfery w testach tak nie skaczą .

Sprawdzę jeszcze wersję 240GB w lapku matki .

PS. RMA to nic innego jak zgłoszenie reklamacyjne , skrót pochodzi od nazwy return merchandise authorization .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też nie skacze przy tych samych próbkach, losowe to jest. A co do tego cache z RAM to chyba nie działa to domyślnie tylko uruchamia się ten tryb w programie od Cruciala i wtedy osiąga duże prędkości (podobno to bez sensu) ale transfery nadal skaczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...