Skocz do zawartości
urbas91

Lenovo ideapad 320-15ISK strasznie muli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Panowie od jakiegoś czasu posiadam Laptop Lenovo ideapad 320-15ISK laptopa używam głównie do przeglądania internetu ale niestety nawet ta czynność przysparza mi wiele problemów, gdyż laptop strasznie muli, nie idzie na nim nic normalnie zrobić. Przeglądarka Mozilla uruchamia się dobrą chwilę, lub wcale się nie uruchamia i trzeba resetować komputer gdyż się zawiesił.
Oryginalnie był na nim wgrany  windows 10, po tym jak zaczęły się problemy z zawieszaniem PC postanowiłem wgrać windows 7 myślałem że będzie lepiej ale niestety nie jest. Laptop jest świeżo po formacie, nie ma nic praktycznie wgrane prócz podstawowych programów + sterowniki ze strony producenta Lenovo. Mimo to laptop straszenie muli. Mam wrażenie ze z 5min zaraz po uruchomieniu komputera laptop działa płynie a dopiero jak się nagrzeje to pojawiają się problemy, ale niestety nie jest tak zawsze dlatego też nie mogę powiedzieć że na 100% coś się przegrzewa tym bardziej że w programie HW monitor wszystkie temperatury są dobre. Poniżej zamieszczam zrzuty ekranów z programów HWmonitor oraz HDTune.

Czasem laptop miewa lepsze chwile i wtedy chodzi płynnie, ale takie chwile ostatnio zdarzają się bardzo rzadko :(

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez urbas91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmienia się przeglądarke/i na inną/e ;-) 

W pierwszej kolejności możesz rozważyć kupno dysku ssd. Na pewno czas startu i uruchamiania programów znacznie się polepszy.  

System jest oczywiście 64bitowy?

Masz tam zapewne i3 i 2000MHz który jest dosyć słaby. W drugiej kolejności polecałbym ewentualną wymianę procesora.

Zainstaluj dodatki blokujące reklamy. Na pewno podczas przeglądania internetu zaoszczędzisz część mocy procesora.

Możesz zmienić też plan zasilania na wysoką wydajność.

 

Jak z pastą na procesorze? Ile laptop już ma? Dwa lata?

Edytowane przez Pribles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...