Skocz do zawartości
Kryllex

Spadek wydajności w grach!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam ostatnio problem z wydajnością w grach, odpalam np. gta v ustawienia, b.wysokie, ultra bez msaa x2, x4, x8, jak gram to w trakcie mam, np. 8090 klatek to spada do 60, 70 klatek, wracają potem do normy i tak w kółko!

 

Nie tylko w gta v, w minecraft, fortnite itp, itd...

Nie są to ściny, tylko nagłe spadki fps, potem wracają i spadają!

Nawet stojąc w miejscu jak nic nie robię to dzieję się to samo!

Jeśli coś nie zrozumiale napisałem, to napiszcie mi!

 

Specyfikacje PC:

 

- Procesor: AMD Ryzen 5 1600x 3,6 ghz ( stock ) - 1.3 v - napięcie cpu

- Płyta główna: Asrock fatal1ty b450 gaming k4

- Karta graficzna: Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming 8GB

- Pamięć RAM: HyperX Predator 2x8 gb 3200 mhz cl16 - profil xmp

- Chłodzenie CPU: SPC Spartan 3 PRO

- Dysk HDD: Toshiba p300 1 tb, 64 mb cache

- Zasilacz: SPC Vero l2 600w 80+ Bronze

 

Daje linka do mojego problemu ( YT ):

- Link: https://www.youtube.com/watch?v=_j7LfU5i-9s&feature=youtu.be

 

Jeśli potrzeba jakiś screenów lub innych rzeczy, piszcie w komentarzu a postaram się wysłać :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział .

Jakie masz temperatury procesora i karty ?

Zainstaluj HW Monitor / HW Info ew. MSI AfterBurner i konroluj temperatury - jak podczas spadków fps będą wysokie temperatury procka lub karty to problem znaleziony .

Zainstaluj Cristal Disk Info i podaj z niego odczyt SMART , wcześniej przestaw pokazywanie wartości na tryb dziesiętny ( Funkcje > Funkcje zaawansowane > Wartość RAW > 10[DEC] .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w trybie single wszystko jest w porządku, w trybie online grafika się nudzi, sam mam niewielkie doswiadczenie z gra wieloosobowa w gta5, bylo to dawno temu i u siebie nie pamietam takich spadków (przy i7 6700k)

minecraft jest gra procesorowa i wątpię że dobrze zoptymalizowaną (nie grałem), fortnite jako gra kompetytywna wymaga wysokich wartosci fps i głównie zależeć to powinno od procka. Jeśli w fortnite masz spadki z 200 na 100 to raczej zalezy to od lokacji, gorzej jakbys notorycznie mial spadki np do 30.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ryzen 1000 jest słaby do procesorowych miejsc w grach

 

oc_nv_gtav.png

 

poziom i5 7500,czyli ledwo grywalne.

zakup sobie 3600 bo to jest pierwszy tani ryzen co w grach śmiga fajnie.zapomnij o 1000 i 2000 bo jak gra nie ciśnie 12-16 wątków to te procki dostają w dupę od starych i5-tek.z resztą to nie jest jedyny powód do zakupu 3600,na prawdę super procek do wszystkiego za niespełna 900zł.tylko zapodaj mu dobre chłodzenie bo r3000 wrzuca nie raz po 1.55v,lepiej to trzymaj poniżej 60 stopni jak chcesz żeby pożył 4-5 lat.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy wgrany do płyty. Spadek wydajności coś  powoduje. Czyli tak jak Reyden napisał w MSI Afterburner można sprawdzić temeperatury, ale też  użycie GPU i CPU. Sprawdź czy jakiś  soft lub sterownik nie powoduje spadków.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Devil napisał:

Bios najnowszy wgrany do płyty. Spadek wydajności coś  powoduje. Czyli tak jak Reyden napisał w MSI Afterburner można sprawdzić temeperatury, ale też  użycie GPU i CPU. Sprawdź czy jakiś  soft lub sterownik nie powoduje spadków.  

Robiłem 2 razy formata i ściągałem kaspersky antyvirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Devil napisał:

Bios najnowszy wgrany do płyty. Spadek wydajności coś  powoduje. Czyli tak jak Reyden napisał w MSI Afterburner można sprawdzić temeperatury, ale też  użycie GPU i CPU. Sprawdź czy jakiś  soft lub sterownik nie powoduje spadków.  

Najnowszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mrcszyman napisał:

w trybie single wszystko jest w porządku, w trybie online grafika się nudzi, sam mam niewielkie doswiadczenie z gra wieloosobowa w gta5, bylo to dawno temu i u siebie nie pamietam takich spadków (przy i7 6700k)

minecraft jest gra procesorowa i wątpię że dobrze zoptymalizowaną (nie grałem), fortnite jako gra kompetytywna wymaga wysokich wartosci fps i głównie zależeć to powinno od procka. Jeśli w fortnite masz spadki z 200 na 100 to raczej zalezy to od lokacji, gorzej jakbys notorycznie mial spadki np do 30.

Ale to dziwne bo przedtem na tej samej konfiguracji miałem stałe 80-90 fps w gta v i na tych ustawieniach podczas chodzenia jeżdżenia, strzelania, wybuchów, więc nie masz racji!

Nawet na początku miałem 75,80 fps przy msa x8

cs:go bardzo płynnie działa, tylko co kilkadziesiąt minut jest zwiecha.

W fortnite mam 100 fps stałych na epickich i 130-140 max na epickich też, czasami zwiecha tak jak w przypadku cs:go.

A w minecraftcie mam wszystkie fps, tylko są ściny, np. chodzę i zwiecha, zwiecha, obrócę się zwiecha itd..., już to mnie denerwuje.

Edytowane przez Kryllex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Novice napisał:

bo ryzen 1000 jest słaby do procesorowych miejsc w grach

 

oc_nv_gtav.png

 

poziom i5 7500,czyli ledwo grywalne.

zakup sobie 3600 bo to jest pierwszy tani ryzen co w grach śmiga fajnie.zapomnij o 1000 i 2000 bo jak gra nie ciśnie 12-16 wątków to te procki dostają w dupę od starych i5-tek.z resztą to nie jest jedyny powód do zakupu 3600,na prawdę super procek do wszystkiego za niespełna 900zł.tylko zapodaj mu dobre chłodzenie bo r3000 wrzuca nie raz po 1.55v,lepiej to trzymaj poniżej 60 stopni jak chcesz żeby pożył 4-5 lat.

Po co nowy procek, jak ten w testach na stockowym taktowaniu 3,6 ghz mam 1200-1204 pkt w cinebench r15, occt przez godzinę czasu zero błędów, real bench przez godzinę czasu, max 74 stopnie na procku ( 100 % ) obciążenie zero błędów, cpu-z zero błędów.

 

Screeny:

 

NzB6lA.jpg

 

co6f01.jpg

 

NVexlJ.jpg

Edytowane przez Kryllex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefaktów na karcie też nie ma, 74 temp pod 100 % obciążeniem, ponieważ muszę kupić nowe termopady bo tamte są kruche i nie mają właściwości termicznych.

Pasta stara jak kamień wymieniona na arctic mx4 nie przewodząca prądu ani zawierająca cząsteczek metalu, srebra.

Całe gpu przed nałożeniem pasty dokładnie wyczyszczone, backplate, chłodzenie też.

Testy 2 godzinne w furmarku i realbenchu, msi kombusotrze zero błędów i artefaktów.

Edytowane przez Kryllex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, reyden napisał:

Nie ten dział .

Jakie masz temperatury procesora i karty ?

Zainstaluj HW Monitor / HW Info ew. MSI AfterBurner i konroluj temperatury - jak podczas spadków fps będą wysokie temperatury procka lub karty to problem znaleziony .

Zainstaluj Cristal Disk Info i podaj z niego odczyt SMART , wcześniej przestaw pokazywanie wartości na tryb dziesiętny ( Funkcje > Funkcje zaawansowane > Wartość RAW > 10[DEC] .

Dysk bez błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, reyden napisał:

Nie ten dział .

Jakie masz temperatury procesora i karty ?

Zainstaluj HW Monitor / HW Info ew. MSI AfterBurner i konroluj temperatury - jak podczas spadków fps będą wysokie temperatury procka lub karty to problem znaleziony .

Zainstaluj Cristal Disk Info i podaj z niego odczyt SMART , wcześniej przestaw pokazywanie wartości na tryb dziesiętny ( Funkcje > Funkcje zaawansowane > Wartość RAW > 10[DEC] .

Robiłem test w hd tune pro na 1 tb danych i wszystkie kratki na zielono, bad sectorów nie ma transfery 190-200 mb/s, zero spadków.

I temp max 36 stopni

Edytowane przez Kryllex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o jakiś program co może to zamulać procka/GPU a nie wirus czy co innego. Ale jak sprawdziłeś to już sam nie wiem. Z płytą lub prockiem problem, ale ja bym obstawiał coś softwarowego. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Devil napisał:

Mi chodziło o jakiś program co może to zamulać procka. Ale jak sprawdziłeś to już sam nie wiem. Z płytą lub prockiem problem, ale ja bym obstawiał coś softwarowego. 

Płyta kupiona 3 dni temu nowa w x-kom, czysty socket, zero uszkodzeń mechaniczncych, za pierwszym razem jak składałem pc odpaliła,

stockowe ustawienia 3,6 ghz dla ryzen 5 1600x, napięcie 1.3 ( bo jest stabilne i nie ma ogromnych temperatur ). BSODÓW nie ma, nie wywala gier.

Procek jak mówiłem zero błędów na 100 % obciążeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak zamula. Po za tym spadki o 20 klatek na GTX 1070 i Ryzenie co jednak mimo wszystko ma wolniejszy pojedynczy wątek to nie jest powód do obaw. GTA 5 to wymagająca gra. Nie ma tu powodu do obaw. Gdyby spadki były do 30 to ok. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...