Jump to content
Sign in to follow this  
Kryllex

Spadek wydajności w grach!

Recommended Posts

Teraz, Devil napisał:

Coś jednak zamula. Po za tym spadki o 20 klatek na GTX 1070 i Ryzenie co jednam mimo wszystko ma wolniejszy pojedynczy wątek to nie jest powód do obaw. GTA 5 to wymagająca gra. EOT.

Wpisz na yt te same podzespoły co moje, wyniki powinny być wyższe niż tu.

Coś powoduje throttling CPU lub GPU lub to jakaś inna przypadłość.  Nic się nie dzieje bez przyczyny. Dla mnie te spadki ? Serio ? Są nornalne ie nie widzę tu problemu. WIĘC>>>> EOT<<<<<

Edited by Devil

2 minuty temu, Devil napisał:

GTA 5 to wymagająca gra.

No ale na ustawieniach b.wysokich i ultra bez msaa 50,60 fps?

Nie możliwe, coś ewidentnie się pierdoli.

Teraz, Devil napisał:

Coś powoduje throttling CPU lub GPU lub to jakaś inna przypadłość.  Nic się nie dzieje bez przyczyny. Dla mnie te spadki ? Serio ? Są nornalne ie nie widzę tu problemu. WIĘC>>>> EOT<<<<<

OMG, nie kumacie o co mi chodzi.

1 minutę temu, Devil napisał:

80 stałych powinno być max 70 a tu 60 stałych coś musi być nie tak...

Poskładaj kompa od nowa. Pożycz ten zasilacz jak możesz.   Podłącz jak najmniej podzespółów i sprawdź inny dysk. Może to być kontroler lub co innego. PC to niestety nie konsola że włączas i ma działać 

2 minuty temu, Devil napisał:

3 minuty temu, Kryllex napisał:

w cs:go na najwyższych ustawieniach ( b.wysokich, ultra ) z tym x8 i x16 1080p 250 fps stalych, a podczas grania itd, 280-290 i nie spadają nagle do 200...

w teście który podesłałem masz spadki do 45 klatek na 1600x w gta5,twój ma 3.6ghz

ryzeny 1000 w grach są bardzo nierówne,popatrz na testy

2 minuty temu, Novice napisał:

w teście który podesłałem masz spadki do 45 klatek na 1600x w gta5,twój ma 3.6ghz

ryzeny 1000 w grach są bardzo nierówne,popatrz na testy

Ale oprócz tego ścina co jakiś czas, to chyba nie jest normą na takim zestawie?

Nie przesadzajmy, że muszę mieć na takich śmiesznych ustawieniach ryzena 5 3600 i rtx 2080 ti, ludzie...

Edited by Kryllex

Ale zrozum że GTX 1070 to też nie jest demon prędkości i to jeszcze przy ryzenie... Ehh

Sprawdź na tym innym zaslaczu i dysku.

Edited by Devil

Teraz, Devil napisał:

Ale zrozum że GTX 1070 to też nie jest demon prędkośći.....

Ale ja gram 1080p i ustawienia b.wysokie, na 1060 miałem więcej...

Więc pozostaje sprawdzić  na tym zasilaczu. Coś  powoduje spadek wydajności i brak mocy.   Sprawdzaj wszystko pokoleki. Dobrze by jest odpalić też Linuxa i odpalić jakś grę Piszę serio..

Teraz, Devil napisał:

Więc pozostaje sprawdzić  na tym zasilaczu. Coś  powoduje spadek wydajności i brak mocy.   Sprawdzaj wszystko pokoleki. Dobrze by jest odpalić też Linuxa i odpalić jakś grę Piszę serio..

Dzięki.

Jutro na wszelki wypadek poproszę zwrot pieniędzy za ramy 379 zł i kupię nowe, tylko jakie?

( x-kom u mnie wymienia, zwraca gotówkę ) bo już robiłem tak.

Zasilacz skombinuje.

Edited by Kryllex

Ja chce po prostu wykluczyć ew. problemy ze sterownikami i softwarowe pod WIndowsem. WIęc dobrze jest postawić w ostateczności  Linuxa. Nie jest to specjalnie trudne raczej i gry też idzie odpalić różne. Jak tam będą spadki to wiadomo GPU do serwisu.  Wątpię by to były pamięci. To raczej by sypało BSODAMI. 

Edited by Devil

Nic nie zaszkodzi. Może i też to powoduije problem. Zapychanie się pamięci przez jakąś wadę. Trzeba stopniowo szukać  przyczyny. 

I tak robię.

Jaki dysk do równych 100 zł, chociaż 120 gb, na sam system, później kupię kolejne dyski lepsze?!

Jak dla mnie ilość fps-ow wygląda na tyle ile powinno być. Nie wiem jak w innych grach. Tutaj bottelneckiem jest oczywiście procesor. Poszukaj sobie testów  "Ryzen 5 1600 GTA online" na YT.

Gta online to nie jest CSgo potato w którym nic się nie dzieje.

Zawsze możesz spróbować odinstalować sterowniki od karty przy pomocy DDU w safe mode i zainstalować je ponownie. Używasz do czegoś programu Ryzen master? Ja to odinstalowałem bo mi wieszał system a i tak lepiej podkręcać przez bios.

Jaki dysk do 100 zł polecacie nie więcej, na start?

To mój pierwszy będzie :)

Edited by Kryllex

Serwis i sprawdzanie na innym dysku.  Wyjdzie Ci to bardziej opłacalne. Jest to jedyna opcja jak się nie ma znajomuch co mają odpowiednie podzespoły.  Dlatego jak kupuje laptopa. Serio.. I jeszcze jakiś gość w temacie moim się pyta czemu nie PC... 

Co do SSD - do 100 zł jest A-Data SU650 czy Silicon Power A55 / S55 / S56 czy PNY CS900 , za 109 zł jest Crucial BX500 120GB a za 119 zł jest Patriot Burst 120 GB , ceny z x-kom , może gdzie indziej będzie taniej - w morele BX500 jest za 99 zł .