Skocz do zawartości
santi_vergil

Czy warto składać komputer na początku 2020 roku w perspektywie zbliżającej się nowej generacji konsol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...  Tak jak w temacie, zastanawiam się czy warto składać PC stricte pod granie w perspektywie zbliżającej się next-genowej ... Przyznam szczerze że już od jakiegoś czasu skłaniam się do powrotu na łono braci pecetowej :p  i tu moje pytanie co uważacie ? Warto nie warto ? Plus z chęcią usłyszę wasze opcje konfiguracji takiego sprzętu skłaniam się do ceny około 4 tysiące zł plus minus 200-300 zł. Z góry dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opinii. Dla mnie jeden z najgorszych. Jeszcze ram z Ssd zaczęły drożeć. To chyba była jedyna zaleta tego okresu. Generalnie osobiście uważam, że należy składać pod gry i pod siebie.

Jak nie ma w co grać. To pieniądze wyrzucone w błoto, a z drugiej strony.

AMD jeszcze nie zmusiło Intela do poważnej zmiany swojej polityki, czy jeszcze swojego ryzena poprawiają. Intel też jeszcze się musi ogarnąć do tego.

Poza tym to, że wyjdą konsole. To jedno. Jeszcze muszą wyjść gry, które dadzą sensowny z tego użytek, a nie jestem zadowolony, bo na 2600k gry chodzą równie dobrze.

Ja bym czekał, ale możliwe, że ceny pamięci nie będą :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest problem tak jak powyżej ceny ramu są całkiem całkiem jak na obecne standardy, ale grafika ... Ja rozumiem że za jakość i oprawę trzeba płacić ale patrząc perspektywicznie jeżeli chce się grać bez najmniejszego problemu przez najbliższe 3-4 lata nie wkładając ani złotówki w pc to jednym rozwiązaniem są karty za 2400 zł w górę, bo nikt mi nie powie że rtx 2060 ( nie super tylko zwykły ) za 2 lata będzie sprzętem do porządnego grania w choćby 1440p, patrząc na to że karta aktualnie nie jest nawet w top 10 najwydajniejszych GPU na rynku a mówimy tu o relatywnie nowym sprzęcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego zastanawiają mnie negt-geny Micro i Sony jeżeli dostaniemy sprzęt do grania 4k 60 FPS  za około 2500 zł to szczerze nie wiem jak pc wydoi w perspektywie kilku lat walki na rynku gdzie karta graficzna z ( średniej półki ) zaraz cenowo przekroczy 2 tys zł patrz rtx 2060 super gdzie jego cena oscyluje w zależności od producenta w granicach 1850 zł ... Wychodzi na to że niebawem granie na PC będzie przyjemnością premium w pełni tego słowa znaczeniu :p

Edytowane przez santi_vergil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, borsuczy_król napisał:

Łykasz marketingową papkę jak młody pelikan. Będzie tak samo jak było z poprzednimi generacjami konsol, ewentualnie z taką różnicą że będzie mniej exów.

Widać że Pan niespecjalnie zna się na rzeczy :p nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć że jednak tym razem 4k 60 FPS będzie faktem, wystarczy spojrzeć na jedną konsole którą mamy aktualnie na rynku Xbox One X sprzęt który JEDNAK dostarcza 4k i nie mówię tu o checkerboarding'u jak u konkurencji PS4 pro tylko o natywnej rozdzielczości dobrym przykładem jest np Red Dead Redemption 2 , Metro Exodus itd gry które na PC przy takiej rozdzielczości dosłownie niszcz sprzęt sam się przekonałem o tym kiedy mój GTX 1070 TI nie dał rady metro w 1440p przy ustawieniach maksymalnych... Kończąc dygresję łatwo przyjąć że next gen będzie zdecydowanie mocniejszy niż aktualna konsola co daje nam ów magiczne 4k 60fps w większości tytułów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@santi_vergil Jak grasz głównie w jakieś RPG typu Wiedźmin, God of War itd. to zdecydowanie nie pchałbym się w PC, bo musiałbyś wydać z 8k, żeby mieć większą wydajność niż nowe konsole. Natomiast jeśli grasz trochę w strategie, MOBA albo męczą cię strzelanki na padzie, to warto się PC zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Firedash napisał:

@santi_vergil Jak grasz głównie w jakieś RPG typu Wiedźmin, God of War itd. to zdecydowanie nie pchałbym się w PC, bo musiałbyś wydać z 8k, żeby mieć większą wydajność niż nowe konsole. Natomiast jeśli grasz trochę w strategie, MOBA albo męczą cię strzelanki na padzie, to warto się PC zainteresować.

Dzięki za odp, osobiście mnie przede wszystkim martwi to że podzespoły kupione teraz za 2 lata będą szmelcem ( spowodowane to będzie właśnie next-genami) słabo tak wydać 2,4 tysiąca na samą kartę która zaraz będzie złomem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, santi_vergil napisał:

Dzięki za odp, osobiście mnie przede wszystkim martwi to że podzespoły kupione teraz za 2 lata będą szmelcem ( spowodowane to będzie właśnie next-genami) słabo tak wydać 2,4 tysiąca na samą kartę która zaraz będzie złomem

One i tak by były niezależnie od tych konsol.
2060 już przy aktualnych grach pokroju SoTR/AC/RDR 2 już jest średnią propozycją do 1440p.
Gdzie był 1080 te 3 lata temu, gdzie jest teraz. Ta sama historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...