Skocz do zawartości
Quintrix

Upgrade platformy x3363, pomoc w wyborze.

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualny zestaw xeon 771 x3363@3.4GHz + 8GB ddr2+gtx 780, chciałbym wymienić tą platformę po kosztach na coś lepszego. Myślałem o takim zestawie:

Ryzen 1200 lub 1600 + płyta z b350(potrzebuję złącza PCI pod kartę X-FI) + ddr4 8GB(jedne 8GB już mam ale tylko 2133)

albo

X79 np taka + 16/32GB ddr3 ECC z allegro + Xeon E5 2689(lub alternatywa, którą upoluję na allegro)

 

Plus lga2011 jest taki, że nie będę musiał wymieniać bloku wodnego jak przy am4. Grafika na razie zostaję. Z tego co zauważyłem nowsze płyty nie posiadają już złącz PCI, na ali są adaptery, ale jeżeli nie warto to trudno, poszukam nowszej karty dźwiękowej, chodź akutalna x-fi music gra fenomenalnie na zmodyfikowanych sterownikach.

Doradźcie, co lepsze? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zainteresowany x79 to mam taki zestaw (od czerwca 2019) i akurat myślę o zmianie. Mobo PlexHD ATX,  2x8 GB 1866 Mhz, 6 jajowy E5-1650v2 (cpu na gwarancji sklepu do czerwca 2020). A jak nie jesteś zainteresowany używką ode mnie to zwróć uwagę na zegary procka. Turbo jest podane dla jednego rdzenia, w czasie pracy może się okazać, że przy wykorzystaniu wszystkich rdzeni osiągniesz o wiele niższe zegary, bliższe bazowym, niż turbo. A w ogóle to rozważ ryżka 1600 AF bo to zbliżona wydajność i duże możliwości rozbudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...