Skocz do zawartości
goral2099

Windows nie widzi dysku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem przyspieszyć swój dysk talerzowy za pomocą StoreMI. Żeby zobaczyć czy gra jest warta świeczki, kupiłem za parę złotych Intel Optane 16GB. A więc po podłączeniu do odpowiedniego portu M2 i wejściu do UEFI, dysk jest widoczny. Niestety po uruchomieniu systemu, Windows 10 go nie widzi. Nie ma go w zarządzaniu dyskami, ani w menedżerze urządzeń. Instalator Windows z pendrive też go nie widzi. Jest widoczny i działa w Ubuntu z LiveCD. Spotkał się ktoś z czymś takim? Bo google nie pomaga za bardzo. Proszę o pomoc.

Moja konfiguracja, jakby była potrzebna, jest w sygnaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój PC spełnia wymagania? Wg https://www.komputronik.pl/informacje/co-to-jest-intel-optane-memory/

Cytat

Technologia Intel® działa tylko na:

konfiguracjach wyposażonych w procesory z serii Intel® Core™ siódmej lub ósmej generacji,

oraz z płytami głównymi z serii 200 lub 300,

wymagane jest również gniazdo M.2 PCIe.

Co istotne, pamięci Intel® Optane™ Memory można sparować właściwie ze wszystkimi dyskami SATA – HDD, SSHD, a nawet SSD. Największe różnice w działaniu komputera można zaobserwować przy połączeniu Intel® Optane™ z dyskiem HDD.

Warto również pamiętać, że przyspieszyć można tylko dysk systemowy, na którym powinna znajdować się tablica partycji GPT (MBR nie jest obsługiwana). Ponadto na komputerze musi być zainstalowany system operacyjny Windows 10 w wersji 64 bit, a także najnowsza wersja sterownika Intel RST (Rapid Storage Technology).

W podpisie masz R5, poza tym dysk  ten nie jest widoczny jako oddzielny dysk, a jako cache dysku po ustawieniu w oprogramowaniu, coś jak w sshd kiedyś.

Edytowane przez Zuhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jest jakiś progres. Zrobiłem jeszcze raz pendrive instalacyjny Win 10 i ten już widzi Optane. Poprzedni był 1903 lub 18XX, ten jest 1909. Z braku innych pomysłów chyba trzeba spróbować postawić system od nowa. Chyba że ktoś, coś?

 

Po reinstalacji systemu wszystko działa.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...