Skocz do zawartości
PrzemekRyk

HP Color LaserJet 3600DN i brak druku w kolorze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam właśnie taką drukarkę w łapkach - czyli HP Color LaserJet 3600DN. Według oprogramowania HP Web JetAdmin mam jeszcze do wykorzystania tonery. Odpowiednio dla poszczególnych kolorów:

  • Black: 91%
  • Cyan: 14%
  • Magenta: 25%
  • Yellow: 67%

2020-01-20-06-20-26-192-168-1-15-HP-Web-


Alert informujący o konieczności zakupu nowych materiałów eksploatacyjnych mam ustawiony na poziom 2% tonerów.

HP-Web-Jet-Admin-3600-DN-02.jpg

Na czym polega problem? Otóż za diabła nie jestem w stanie drukarki zmusić do druku w kolorze. Niezależnie od tego, czy daję wydruk strony testowej z poziomu Windows, czy też bezpośrednio z drukarki, wybierając odpowiednie opcje z menu drukarki. Po prostu drukuje jedynie na czarno i kropka. Ma ktoś z Was jakiś pomysł co tu poszło nie tak i jak ten problem rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często drukujesz czy drukarka miała jakiś dłuższy przestój .

Może zatkane są dysze albo coś siedzi w sofcie , choć skoro z poziomu drukarki nie idzie też nic wydrukować to odpada problem z softem / OS ( chyba że to problem z fw drukarki ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, reyden said:

Często drukujesz czy drukarka miała jakiś dłuższy przestój .

Może zatkane są dysze albo coś siedzi w sofcie , choć skoro z poziomu drukarki nie idzie też nic wydrukować to odpada problem z softem / OS ( chyba że to problem z fw drukarki ) .

Ale to jest laserowa drukarka, więc o zatkanych dyszach nie ma tu mowy, bo takowych po prostu nie ma.

Fakt faktem, że trochę stała nieużywana - dostałem ją od znajomego przy likwidacji jego firmy i chciałem zacząć używać, bo od czasu do czasu kolor by mi się przydał. A tu zonk i za diabła nie mogę jej zmusić do drukowania w kolorze. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle przeczytałem .

Sprawdź czy tonery to oryginał czy zamiennik , może jest coś poblokowane w sofcie .

Choć jak wykrywa ich poziom to powinien działać nawet na zamiennikach .

Na razie innych pomysłów nie mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 1/22/2020 at 10:59 PM, reyden said:

Źle przeczytałem .

Sprawdź czy tonery to oryginał czy zamiennik , może jest coś poblokowane w sofcie .

Choć jak wykrywa ich poziom to powinien działać nawet na zamiennikach .

Na razie innych pomysłów nie mam .


Wygląda mi to na zamienniki.

 

On 1/22/2020 at 11:58 PM, Uncle_Adam said:

Niektóre modele wymagają wymiany koloru w całości inaczej nie drukują (mimo że akurat tego koloru nie używają).

Czasami nawet nie da się drukować w czerni bez koloru.

Zapytaj kumpla czy na 100% działał kolor i zainwestuj w zamienniki (na pewno cyan i magenta, jak znajdziesz tanio to wszystkie 3, a nawet wszystkie 4).

https://www.youtube.com/watch?v=AHX6tHdQGiQ

Film o oszustwach i innych ciekawych taktykach producentów 

 

Pytałem - działało bez problemów. Zresztą tak mi się trochę przez mgłę kojarzy, że jak ją dostałem to testową stronę z niej wyplułem (wybór z menu drukarki) i wyszła w kolorze. Stała u mnie nieużywana faktycznie dobre pół roku. Ale jednak laserówce nie powinno to w niczym zaszkodzić. Mam swojego starego LaserJet 2420DN, drukuję raz od wielkiego dzwonu, potrafi stać parę miesięcy nieużywana i nic się nie dzieje.

Poza tym - gdyby od samego stania miało się coś niepokojącego dziać, to na logikę z drukiem w czerni też powinna mieć problem, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...