Skocz do zawartości
makaron7

Zestaw do biura za 4-6 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Poprosiłbym o pomoc w złożeniu komputera do biura. Główne założenia mam ale nie za bardzo znam się na dopasowaniu podzespołów tak żeby wszystko grało. Raczej myślę o czymś w miarę mocnym, kilkaset złotych więcej na danej części nie jest problemem.

 

A więc tak:

- procesor intel pewnie jakiś i7, może i9, a może amd?

- karta graficzna w zasadzie nie musi być jakaś mocna byle byłaby możliwość podłączenia 4 monitorów, wejścia bez różnicy monitory dopiero będą kupowane i jakoś tak bliżej mi do geforca niz radeona

- dysk pewnie jakiś ssd 1tb  (nvme?)

- ram jakieś 16 gb? może 32 jeżeli miałoby to sens

- płyta główna to już dla mnie czarna magia

- jakaś obudowa bez fajerwerków, w miarę cicha, żeby to wszystko zamknąć

 

- i pozostaje kwestia reszty, sam nie wiem co tam będzie potrzebne, jakieś chłodzenia, wentylatory, zasilacz i inne bajery też bym poprosił.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty będziesz na tym kompie robił że chcesz I7/I9 + 32GB ramu ?

Zabawy w sofie CAD/CAM , tworzenie i edycja grafiki 2D/3D etc ?

Jeżeli faktycznie będzie robione coś wymagającego to AMD może być lepszym wyborem - duża liczba rdzeni / wątków + w miarę wydajny wątek , cenowo też niezłe np. Ryzen 9 3900X z 12 rdzeniami ( 24 wątkami ) kosztuje ~2 300 zł więc nieco mniej niż I9 .

Bo jak to ma być zwykłe biuro ( pakiet office , internet , pdf-y i multimedia ) to starczy Pentium lub Athlon 200GE + tanie płyty , 8GB ram i SSD SATA za 1/3 budżetu lub nawet mniej .

Ostatecznie jakiś polesingowiec za mniej niż 1k zł .

Co do monitorów - przy tej liczbie monitorów odpada wykorzystanie iGPU , przynajmniej intela - max. podpiąć można 3 monitory , nie wiem jak z iGPU AMD - tyle że to mniejsza swoboda wyboru .

z innych kart to np. GTX1050 Low Profile od Gigabyte za ~600 zł , ma 2x HDMI + 1xDP i 1xDVI , ew. model Ti w podobnej konfiguracji i też od GB , potem Asus GTX1050 Strix za 630 zł za HDMI+DP i 2x DVI .

Potem dopiero RX570 lub GTX1650 / 1650 Super - niektóre modele mają po 4 gniazda dla wyświetlaczy ( różne konfigi - raz jest 2x HDMI + 2x DP a innym razem któreś z gniazd cyfrowych jest x2 a inne po 1 sztuce , D-Sub już nie ma w tych kartach ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się da to faktycznie igpu + gt1030 lub nawet tańsza karta starczy, co prawda igpu przy ryzenach ograniczy wybór do modeli serii g więc będzie słabiej niż przy pełnych ryzenach zen 2

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...