Skocz do zawartości
Cooler757

Modernizacja - co wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam szybkie pytanie. Mam odłożone 1000 zł (plus kwota jaką bym mógł uzyskać za sprzedaż wymienianej części) i chciałbym je spożytkować na modernizację swojego komputera ( złożony w 2017). Komputer służy głównie do gier i pracy biurowej. Proszę o radę co wymienić.

Specyfikacja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Uncle_Adam napisał:

Aktualnie masz jakieś 2400MHz CL16, więc jakikolwiek używany zestaw 2*4GB 2400 będzie odpowiedni, 

Chociaż z drugiej strony fajnie byłoby zobaczyć zakładkę SPD z CPU-Z, może masz profil XMP ustawiający 2666/2800/2933, podaj proszę screena.

ram kup o parametrach takich jak masz najlepiej takie same jak masz [gorszych nie kupuj bo twoje zwolnią]

ale po co obrazek skoro ani płyta ani proc nie pozwoli na więcej

modernizacja: zakup kartę 1660Super lub 1660Ti i ram

bo na więcej kasy brak [tzn procek i7 7700]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, topdog napisał:

Za 1000zł to jest 9400f + nowa płyta, Ryzen 5 3600 + nowa płyta za dopłatą 150zł.

a co z systemem? [9400F nie jest jakimś tam demonem prędkości]

2 godziny temu, topdog napisał:

Niech autor dozbiera jeszcze trochę i wróci za pół roku żeby wymienić całą platformę.

czekać tam można do końca świata i jeden dzień dłużej jak wyżej padło

całości to jednak nie jest dozbieranie "trochę' sam części: nowa generacja kart grafiki 1500zł, procek jak nic 1000zł, płyta 500zł, ram 400zł no i przydałby się pewnie jakiś sensowny ssdek 400zł, oraz zasilacz 350zł. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie,

wracam po paru dniach niestety z kolejnymi problemami. Zgodnie z Waszymi zaleceniami, zakupiłem ram na olx, polecany zestaw 2x4gb

dokładnie ten

https://www.olx.pl/oferta/goodram-2x4gb-2400mhz-cl15-CID99-IDCIor8.html#e1ab6ad21a

Niestety, podłączenie 4 kostek totalnie mnie przerasta. Przy podłączonych 4, komputer nie chce sie uruchomić, wywala do biosu, różne blue screeny z różnymi komentarzami o błędach. Natomiast gdy zostawiłem podłączone same nowe kostki w takiej pozycjach jak były stare (1/pusty/2/pusty), normalnie wszystko odpaliło i pokazało 8 gb ram, więc zakładam że to nie wina nowych części. Próbowałem różnych konfiguracji - nowa/stara/nowa/stara i nowa/nowa/stara/stara ale niestety nic nie rusza. 


Proszę o radę jak to naprawić, pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2020 o 14:41, Uncle_Adam napisał:

185zł za 2 kostki ram 2400MHz to nie jest jakiś super opłacalny biznes, ale jeżeli zależy ci na kupnie nowych i na dodatek tej samej firmy (Goodram) to można brać, chociaż wpisując na olx 2400 cl15 widać zestawy od 90 do 130zł.

To właśnie ten za 90 zł z OLX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacekk44 napisał:

To może inne timingi pomimo zgodnego CL. Pobierz z sieci CPU-Z i sprawdź w zakładce SPD dane dla 1200Mhz.

Czy chodzi o to ? Zaznaczam że podpięte są stare kości. 

cpuz.jpg.463deac420a8a3f8204319315effbd44.jpg

Edytowane przez Cooler757

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie napisałem - zakładka SPD, czyli następna za tą, którą załączyłeś.
Najpierw dla starych a potem to samo dla nowych kości.

Jak na razie wychodzi na to, że Speccy nie kłamał.

Edytowane przez Jacekk44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe pamięci pracują z profilem XMP czyli w tabelce XMP-2400, stare z profilem JEDEC #8. Musisz w biosie swojej płyty głównej ustawić ram zgodnie z tym co masz w tabelce starych pamięci w kolumnie JEDEC #7 czyli 15-15-42-57. Nowe mają 15-15-39-54 więc na tych luźnieszych powinny działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze, ale zrobilem następująco:

Wlozylem wszystkie kosci

Zresetowalem i wszedlem w bios

Dla memory channel A i B zmienilem wartoscina podane.

Zresetowalem, wykrzaczenie, restart i komunikat biosu: ROM image is not loaded. ROM image update denied

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...