Jump to content
Sign in to follow this  
Cooler757

Modernizacja - co wybrać

Recommended Posts

Witajcie,

mam szybkie pytanie. Mam odłożone 1000 zł (plus kwota jaką bym mógł uzyskać za sprzedaż wymienianej części) i chciałbym je spożytkować na modernizację swojego komputera ( złożony w 2017). Komputer służy głównie do gier i pracy biurowej. Proszę o radę co wymienić.

Specyfikacja.jpg

Procesor to i5 7500?

Modernizacja tego co masz niezbyt się opłaca, a budżet trochę za mały żeby wymienić kartę i procka. Bez wymiany procesora wymiana karty na np. rtx 2060 za dużo nie da. Chociaż to zależy w co grasz i gdzie ci brakuje fps-ów.

Używany i7 6700 kosztuje praktycznie tyle samo co i5 9400f. Płyty b365 chodzą po 300zł więc nie musiałbyś dużo dołożyć sprzedając teraz swoją.

Tak to i5 7500. 

A nie opłaca się wymienić tego radeona chociażby na używany gtx1060 ? Ktoś mi kiedyś wytknął, że łączenie intela z radeona to strzał w stopę i nie wykorzystanie potencjału. 

Nie opłaca się. Chyba że masz problemy ze sterownikami i Radeon nie zawsze działa poprawnie.

Edited by borsuczy_król

Ta płyta obsługuje w teorii tylko 2133 i 2400, na więcej bym nie liczył.

Ja jednak nie brałbym jakiegokolwiek zestawu.
Dobrze by było żeby miał takie same parametry jak te, które już masz czyli: 1200MHz i 16-16-16-43.

Guest
1 minutę temu, Uncle_Adam napisał:

Aktualnie masz jakieś 2400MHz CL16, więc jakikolwiek używany zestaw 2*4GB 2400 będzie odpowiedni, 

Chociaż z drugiej strony fajnie byłoby zobaczyć zakładkę SPD z CPU-Z, może masz profil XMP ustawiający 2666/2800/2933, podaj proszę screena.

ram kup o parametrach takich jak masz najlepiej takie same jak masz [gorszych nie kupuj bo twoje zwolnią]

ale po co obrazek skoro ani płyta ani proc nie pozwoli na więcej

modernizacja: zakup kartę 1660Super lub 1660Ti i ram

bo na więcej kasy brak [tzn procek i7 7700]

5 godzin temu, Cooler757 napisał:

Tak to i5 7500. 

A nie opłaca się wymienić tego radeona chociażby na używany gtx1060 ? Ktoś mi kiedyś wytknął, że łączenie intela z radeona to strzał w stopę i nie wykorzystanie potencjału. 

Jest dokładnie odwrotnie, nie wiem co za "informatyk" ci to powiedział ale najlepiej jest łączyć radony z intelem ze względu na  mocniejszy pojedynczy wątek niebieskich.

Żeby wymiana karty miała sens musiałbyś kupić minimum rtx 2060/ rx 5700. Jakbyś wymienił na 1660 super to dostaniesz 70fps-ów zamiast 60.

Jak chcesz żeby Ci się GPU nudziła (procek ją blokował) to kupuj rtx2060/rx5700.
Już gtx1660 będzie do tego procka za mocna.

W nowszych gierkach typu RDR 2, sekiro , czuję bolesne spadki klatek do 20 paru, przy średnich 30 na ustawieniach średnich przy full hd. Sądziłem że to znak że pora na zmianę :) 

Guest

jak nie chcesz karty wymieniać to pozostaje procek [widziałem i7 7700K za 999zł na aledrogo

27 minut temu, tesel napisał:

jak nie chcesz karty wymieniać to pozostaje procek [widziałem i7 7700K za 999zł na aledrogo

i5 7500 i rx 480 są tak sparowane że nie ma sensu wymieniać jednego bez dotykania drugiego.

1000zł za i7 7700k w sytuacji autora to poroniony pomysł.

Za 1000zł to jest 9400f + nowa płyta, Ryzen 5 3600 + nowa płyta za dopłatą 150zł.

Niech autor dozbiera jeszcze trochę i wróci za pół roku żeby wymienić całą platformę.

Jak Ryzen 4000 wyjdzie to R5 3600 może spaść do około 500zł. Karty też powinny potanieć.

• Upvote 2

Guest
2 godziny temu, topdog napisał:

Za 1000zł to jest 9400f + nowa płyta, Ryzen 5 3600 + nowa płyta za dopłatą 150zł.

a co z systemem? [9400F nie jest jakimś tam demonem prędkości]

2 godziny temu, topdog napisał:

Niech autor dozbiera jeszcze trochę i wróci za pół roku żeby wymienić całą platformę.

czekać tam można do końca świata i jeden dzień dłużej jak wyżej padło

całości to jednak nie jest dozbieranie "trochę' sam części: nowa generacja kart grafiki 1500zł, procek jak nic 1000zł, płyta 500zł, ram 400zł no i przydałby się pewnie jakiś sensowny ssdek 400zł, oraz zasilacz 350zł. 

Edited by Guest

30 minut temu, tesel napisał:

a co z systemem? [9400F nie jest jakimś tam demonem prędkości]

czekać tam można do końca świata i jeden dzień dłużej jak wyżej padło

całości to jednak nie jest dozbieranie "trochę' sam części: nowa generacja kart grafiki 1500zł, procek jak nic 1000zł, płyta 500zł, ram 400zł no i przydałby się pewnie jakiś sensowny ssdek 400zł, oraz zasilacz 350zł. 

Sama wymiana procesora nie rozwiąże wszystkich problemów, a 7700k jest dzisiaj tylko dla desperatów co wtopili kupując 7600k z płytą do podkręcania.

Połowa gier chce lepszego procesora, druga połowa lepszej karty.

Gdyby miał jakiegoś pentaka i 1050 ti to bym się zgodził żeby zmienić już teraz Jak dozbiera 1000zł i sprzeda to co ma za ~1000zł to mu wystarczy na R5 3600, płytę, 16gb 3000mhz ram i rx 5700. Dyski i zasilacz niech sobie przerzuci. Chyba ktoś wie czy potrzebuje więcej miejsca i nie musi się o to się pytać na forum czy sobie większy dysk kupić?

Jego obecny zestaw jest mniej więcej ok i to nie powinna być katorga przesiedzenia na nim.

Jak mu procesor tak bardzo nie pasuje a ma tylko 1000zł to niech jeszcze uciuła 150zł, wtedy kupi R5 3600 + b450m pro4 do tego ram ze starego zestawu. Później sprzeda starą płytę i procka za 500zł czy ile to jest tam warte i zadecyduje czy ram wymienić ect. Chyba Ryzen nie wybuchnie jak będzie połączony z 2400mhz ram?

Drodzy Panowie,

wracam po paru dniach niestety z kolejnymi problemami. Zgodnie z Waszymi zaleceniami, zakupiłem ram na olx, polecany zestaw 2x4gb

dokładnie ten

https://www.olx.pl/oferta/goodram-2x4gb-2400mhz-cl15-CID99-IDCIor8.html#e1ab6ad21a

Niestety, podłączenie 4 kostek totalnie mnie przerasta. Przy podłączonych 4, komputer nie chce sie uruchomić, wywala do biosu, różne blue screeny z różnymi komentarzami o błędach. Natomiast gdy zostawiłem podłączone same nowe kostki w takiej pozycjach jak były stare (1/pusty/2/pusty), normalnie wszystko odpaliło i pokazało 8 gb ram, więc zakładam że to nie wina nowych części. Próbowałem różnych konfiguracji - nowa/stara/nowa/stara i nowa/nowa/stara/stara ale niestety nic nie rusza. 

Proszę o radę jak to naprawić, pozdrawiam!

W dniu 23.01.2020 o 14:41, Uncle_Adam napisał:

185zł za 2 kostki ram 2400MHz to nie jest jakiś super opłacalny biznes, ale jeżeli zależy ci na kupnie nowych i na dodatek tej samej firmy (Goodram) to można brać, chociaż wpisując na olx 2400 cl15 widać zestawy od 90 do 130zł.

To właśnie ten za 90 zł z OLX

11 minut temu, Jacekk44 napisał:

Na początek sprawdź jeden komplet ale w konfiguracji pusty/3/pusty/4.

Właśnie sprawdziłem, działa.