Skocz do zawartości
Jaromir

Komputer do obróbki filmów/gier - budżet 3000 zł (+/-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,  zamierzam złożyć nową jednostkę do obróbki materiałów filmowych (fhd i czasami 4k) z kamer, które posiadam (sony ax53 i x3000). Mój stary druh już nie spełni tych wymagań, chciałbym poprosić Was o pomoc w ułożeniu jakiejś sensownej konfiguracji.

Budżet: 3000 zł (+/- 200 zł)

Środowisko pracy: Sony Vegas, Adobe Premiere, DaVinci ...

Materiał: FHD, czasami 4K (bardziej doświadczalnie, ale bez zawiechy).

W wolnej chwili: fajnie by było zagrać na tym sprzęcie w takie tytuły jak GTA 5,  RDR i, może coś nowszego.

W związku z dużą mobilnością, chciałbym zamontować kartę sieciową wifi.

Standardowo nagrywarka DVD oraz czytnik kart SDXC

Dodam również, że zależy mi na dobrym i cichym chłodzeniu wnętrza ( może wymiana boxowego na jakieś inne ??). Nie zamierzam również podkręcać procka. Posiadam oryginalną wersję najnowszego Windowsa więc tego już nie wliczam do kosztorysu.

 

Pozdrawiam Jaromir

Edytowane przez Jaromir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby Ci się Ryzen 3700X i 32GB RAM, ale ni jak nie ma możliwości upięcia tego w Twoim budżecie. Więc ja by poszedł w:

Ryzen 3600 - 850zł

MSI B450M MORTAR MAX - 395zł

Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 - 315zł

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING 6GB OC - 1060zł

ADATA SX8200 Pro 256GB M.2 PCIe XPG - 235 zł

Seagate BarraCuda 1TB 3,5" - 165 zł

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - 180 zł i jest już w niej wbudowany czytnik kart pamięci.

I tu już mamy 3200zł, a jeszcze nie ma zasilacza, na który trzeba by przeznaczyć 200 zł, na np SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W.

Chłodzenie procesora koniecznie też trzeba dokupić, bo te BOX jest głośne i mało wydajne.

SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 będzie wystarczający. To koszt ok 80zł.

Zaoszczędzić tu można jedynie na karcie graficznej, ale ja poniżej 1660 się już nie znam, więc może ktoś inny podpowie. Ja w takim wypadku kupiłbym używaną ale z gwarancją GTX 1060 - to koszt ok 600-700zł.

Wszystkie te graty oprócz obudowy masz w jednym sklepie internetowym Proline i to są tam najtańsze graty.

 

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/0tgliwp9p

  • SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • AMD Ryzen 7 2700X
  • SilentiumPC Signum SG1
  • PNY 250GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • MSI B450-A PRO MAX
  • Gigabyte GeForce GTX 1650 SUPER WINDFORCE OC 2X 4GB
  • GOODRAM 32GB (2x16GB) 3600MHz CL17 IRDM PRO

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za dosyć szeroki wachlarz propozycji. Na podstawie waszych wskazówek stworzyłem taką oto listę :

https://www.x-kom.pl/lista/fxkq6lkj6

(do koszyka dostało się automatycznie jakieś badziewie, łączny koszt z listy to 3451,01 zł)

Zwiększyłem trochę budżet, ale to już na zasadzie wyciśnięcia cytryny razem ze skórką. (jakby dało się coś skubnąć mniej byłoby fajnie).

Zastanawiam się nad zasilaczem pomiędzy SilentiumPC Supremo L2 V2 550W (SPC139), a SilentiumPC Elementum E2 550W 80Plus EU (SPC252).

Edytowane przez Jaromir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...