Skocz do zawartości
Creazzy

Laptop do pracy/gier ~~5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie, zakup planuję w marcu, lecz pomału zaczynam śledzić rynek.

Co mnie interesuje i jest podstawą to:

Rtx 1660 ti, 16gb ramu (WAŻNE 2X 8GB) chce zeby mi to odrazu na dualu smigalo. Nie chcę 32 na dualu) SSD M2 min. 512gb (bez hdd) z opcją dodatkowego SSD. Czyli m2 ssd + sdd sata który sobie później dołożę. Dodatkowo zależy mi na matrycy IPS  120 hz, fajnie by bylo 144HZ.

I teraz. Najważniejsze dla mnie są temperatury. Dużo myślę nad Asus Tuf Gaming z r7 3750h, bardzo mi zalezy na czymś co jako tako nie jest piekarnikiem.

Coś zacząłem obserwować rynek lapków. Widzę ze wydajnosciowo nie leży az tak nasz ryzenek 7. Cenowo Asus Tuf Gaming z moimi podstawami zgarne za ok. 4400 z matrycą 120hz.  A z i7 to juz 5k+ Jestem w stanie wylozyć do 5k. 

Moje pytanie kieruje się do was tak naprawde tylko i wyłącznie w sprawie temperatur. Co polecacie ?

Asus Rog Strix  ? 

Asus Tuf gaming ?? [r7]

MSI ?

HP ?

Lenovo ?

Najważniejsze to cholernie temp. Nie mówię, że chce odpalic wieśka na ultra w 70fpsach i trzymać  tam 45C :D. No ale na testach jak widzę 80++ to boli :P

Najczesciej bede pogrywał w CS:GO i pewnie odpale APEX'a + jakis tam wiesiek ktory nie bedzie mi latal na maxach bo szkoda lapka. Wiec matryca 144hz mi naprawde by siadła. Wiec nie wiem czy rezygnować z i7 9gen kosztem matrycy i wziąć ryzenka. Czy kosztem SSD. 

Po prostu wziąć SSD 256gb na M2 i dysk HDD. Lecz sam wolalbym ssd 512gb na m2 i po prostu do kupić pozniej dysk. Rożnica szybkosci miedzy sata ssd a m2 sdd to "nic". Ponieważ nie zajmuję się obróbką filmów itp. Pracuję zdalnie więc szybkość mojej pracy zależy od Wi-Fi.

Mam wiele dylematów :P. Koniec konców mogę doplacic 300-400 zł aby utrzymac matryce na 144hz i i7.

Tak więc! Forumowicze, walcie tutaj swoje posty odnośnie waszych lapków. Szukam tego który w miare ma fajny system chłodzenia. I nie przeszkada mi, że będzie głośny. Tak jak np przycisk w MSI ktory zalacza boosty na wiatrakach. Jest glośny to fakt, ale rowniez czuć spadki temperatur co mi sie bardziej podoba :P

Pozdrawiam!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...