Skocz do zawartości
jurixshogun

Komputer do 6.9tys zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym sie dowiedziec co sadzicie o takim zestawieniu? mam nadzieje ze wypowie sie tu kilku chociaz specjalistow badz osob obeznanych w tematyce komputerowej. Chcialbym sie rowniez dowiedziec czy wszystko jest ze soba kompatybilne oraz czy moze sa jakies lepsze i tansze alternatywy podanych ponizej podzespolow. Siedzialem dosc dlugo nad tematem zeby zlozyc to co zlozylem ale no nie do konca jestem pewien czy jest to dobry wybor. Czekam na odpowiedzi
Pozdrawiam.

monitor 144hz+, typ matrycy VA, 27cali. - 1100zl

procesor:
AMD RYZEN 9 3900X - 2300zl + chlodzenie Dark Rock Pro 4 - 320zl

karta graficzna:
Karta graficzna POWERCOLOR Radeon RX 5700 Red Devil 8GB OC - 2100zl

plyta glowna:
MSI B450 Gaming Plus MAX - 440zl

zasilacz:
Asus ROG Thor 80 Plus Platinum 850W - 1000zl
lub
Corsair RMx 850W 80 Plus Gold - 580zl - wydaje mi sie ze ten wystarczy

RAM:
G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black - 330zl

dyski:
Dysk SSD Kingston UV500 500GB - 330zl - dysk pod system win 10
Dysk SSD Kingston UV500 500gb - 330zl - tak drugi taki sam dysk pod gierki typu lol/fortnite/bf1/Assassin’s Creed Odyssey i inne
TOSHIBA P300 1TB 3,5" (HDWD110UZSVA) - dysk hdd - 170zl

Jakbym mogl jeszcze prosic o odpowiedz odnosnie plyty glownej czy pomiesci caly sprzet, czy odpowiednio wszystko podlaczymy do zasilacza oraz o przyklad jakiejs obudowy (zalezy mi bardziej na tanszej obudowie ktora to wszystko ladnie pomiesci nizeli na jej wygladzie :D)

calosc do 6.9tys okolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma byc stosowany do gier. po roznych testach patrzylem nadaje sie bardzo fajnie (tak mi sie przynajmniej wydaje) pod te gry lol/fortnite/bf1/Assassin’s Creed Odyssey oraz inne rownie wymagajace. jeszcze co mnie zastanawia to czy ta karta graficzna dobrze wspolpracuje z monitorami 144hz? czy bedzie jakis buffor czy jakies przycinki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komp ma być do gier to odpuść sobie R9 3900X , w grach jest niewiele lepszy niż sporo tańszy I7 9700K czy R5 3600 / 3600X .

Różnicę w cenie dołóż do RTX 2070 Super .

Zamiast Kingstona bierz Corsaira MP510 lub PNY XLR8 CS3030 pod system i Cruciala MX500 pod gry , ew. zamiast 2xSSD to jeden SSD o większej pojemności .

Corsair / PNY są sporo szybsze i nie wiele droższe niż UV500 , do tego sporo wytrzymalsze - 4x większe TBW .

Zasilacz też przesadzony - starczy dobre 650W np. Seasonic Focus Plus Gold

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. jednakze pytanie brzmi czy taki komputer z prockiem R5 3600X lub i7-9700K i grafa RTX 2070 super bedzie wystarczajacy do plynnej gry rowniez w gry ktore wyjda w przyszlych latach tzn 5/6+ lat?

oraz z jakiej najlepiej firmy brac tego RTX 2070 Super?

Edytowane przez jurixshogun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na cena/wydajność w grach. Praktycznie nie ma różnic, a jeśli są to znikome.

https://www.purepc.pl/procesory/amd_ryzen_5_3600_vs_intel_core_i5_9600k_test_procesorow?page=0,16

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_9_3900x_jeszcze_wincyj_rdzyniuf?page=0,16

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_7_3700x_premiera_architektury_zen_2?page=0,17

Jest jeszcze wiele innych testów w net

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...