Skocz do zawartości
theultipl

Paranormalne zachowania komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Dawno, dawno temu, mianowicie kiedyś, występował u mnie problem, że komputer co jakiś czas nie działał poprawnie. Nie mógł się uruchomić, a jak już to nie wiadomo ile razy musiałem go resetować, gdy doszedłem do pulpitu wszystko było nie do użytku, nie dało się nic robić ze względu na lagi które występowały. Pare razy udało mi się doprowadzić go do normalnego działania. Gdy uruchamiałem grę, czy w nią grałem, zaczął mi się glitchowac cały obraz, dźwięk też. Po prostu jak ktoś mówił "b" i wystąpił w tym momencie lag (nie było momentu gdzie by się nie cięło), to ktoś mówił cały czas "bbbbb..." i po prostu musiałem czekać. Albo też zresetować komputer przyciskiem. Albo mi się po 2 minutach odlagował, albo po prostu komputer się resetował. Częściej to to drugie, ale były też wypadki w którym udało mu się przywrócić. Pisałem o tym na innym forze, odpowiedzieli mi by zmienić grafikę (miałem to w zamiarach bo wszystko wskazywało na grafikę). Zmieniłem z gigabyte 1060 na gigabyte 1050 ti, taką miałem w zapasach na życie. I dotąd na niej jestem, nie było żadnych problemów przez około 2 miesiące DO DZISIAJ. Zaczęło się to co kiedyś, uruchamiam CS-a, czarny ekran, dźwięk się zaciął, jakieś zielone artefakty na ekranie, po czym albo crash komputera, albo wyłącza mi grę z błędem "Failed to load vertex shader" czy coś takiego. I loteria, albo uda mi się uruchomić komputer poprawnie, albo po prostu maszyna się włącza, ale się wszystko tnie, czego wynikiem jest ponowne zresetowanie komputera i mieć szczęście by się uruchomił w normalny sposób, albo po prostu obraz stoi w miejscu na ekranie bootowania windowsa lub też brak obrazu. (To wszystko co teraz mi się dzieje. na starej grafice też tak było.). Na starej grafice to wyglądało tak, że uruchamialem komputer i miałem czarny obraz, tam pare razy udało mi się uruchomić go z obrazem. Nic na ekranie nie było, a dźwięk był. Łącze się z komputerem poprzez pulpit zdalny Chrome, wchodzę w menedżer urządzeń, a tam "Gigabyte GeForce GTX 1060" i wykrzyknik taki żółty po lewo. Wchodzę w wiecej informacji i jest napisane "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów (Kod 43)". Narazie jeszcze tak nie miałem na 1050. 

I teraz główne moje pytanie, po tym pięknym rozpisaniu się wyżej.
Czego to jest wina? Grafika odpada bo była wymieniona. 
Jest to bardzo uporczywe ponieważ komputer jest nie do używania.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Specyfikacje:
i5 4590

Mobo to GA-B85M-D3H rev.2.1

Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti 4GB

8GB kingstony 1333mhz (robiłem memtesta, wątpie żeby to było skutkiem tych problemów)

Zasilacz to jakiś tam chieftec, 500w chyba,

 

Edytowane przez theultipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wszystko dobrze podłączone? Dodatkowe zasilanie GPU np. Jeżeli tak, to stawiam na PSU lub płytę. Możesz sprawdzić jak zachowują się te GPU w innym zestawie? I czy masz pod ręką inny zasilacz? Możesz podejrzeć jak wyglądają napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę mógł spróbować wymienić zasilacz i kartę graficzną, zobaczymy jak to się pociągnie. Drugiego komputera za bardzo nie mam, ale coś się znajdzie. Dam znać jutro czy problem dalej będzie występował.

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wykrzyknik i kod 43 to uszkodzona któraś z kości pamięci na grafice. Już to przerabiałem. Zachowanie identyczne, jak opisałeś.

Na 1050ti jeśli się zacina i wyskakują artefakty, to też oznacza, że coś jest nie tak z kartą. Mam obawy, że zasilacz Ci psuje karty graficzne. Mi raz już popsuł.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się tylko mogę domyślać. Jedyne, co jest pewne, to uszkodzona pamięć grafiki, która daje kod 43 i wysypanie się sterowników nVidii. U mnie popsuł to raczej właśnie zasilacz. Zbyt słabe zasilanie szło na kartę, lub było niestabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą moją 1060 chciałem wysyłać na gwarancję w najbliższym czasie, jest do czerwca, ale jeszcze jutro zobaczę na innym zasilaczu czy będzie to samo. Myślisz że jak zmienię zasilacz to problem ustąpi? Czy już jest po i grafika do wyrzucenia?
A jak z gwarancją? Przepuścili by tą 1060 z uszkodzonym ramem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny zasilacz nic nie pomoże z tą 1060, bo już jest uszkodzona. Skoro karta jest na gwarancji, to ją wysyłaj. Bez problemu naprawią lub wymienią. Mi wymienili. Pytanie tylko, czy u Ciebie też zasilacz nie psuje karty. Teoretycznie nie powinien, ale może coś z nim być nie tak.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo więc wygląda to tak że, podłączyłem inny zasilacz, okazało się że zasilacz który miałem to nie chieftec, a enermax 350W.
Teraz zmieniłem na sprawnego chiefteca 600w.
Pierw spróbowałem 1060, brak obrazu, totalnie nic. Połączyłem się przez pulpit zdalny, rozdzielczość zła, wchodzę w menedzer urzadzen, a tam 1060 z kodem 43. Bedzie wysylana na gwarancje.
Teraz jestem z powrotem na 1050, zobaczymy czy problem dalej będzie występował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kingstony też, ale całkowicie inne bo miałem hyperx blue a teraz mam takie zwykłe 4gb, i działa, tylko szkoda że mam 4gb zamiast 8, chyba będę musiał nowe kupić. Ale dziwna sytuacja, bo niby to od grafiki, ale niby od ramu. Wyjaśni ktoś jakim prawem to się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...