Skocz do zawartości
Lysekk

Monitor 4k do pracy przy kodowaniu stron i do oglądania filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję monitora 4k 27 lub 32 cale do codziennej pracy przy kodowaniu stron internetowych i wieczornego oglądania filmów. Cena to myślę, że max 2000, przede wszystkim standard vesa (prosiłbym także o polecenie uchwytu vesa przykręcanego do biurka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mogę polecić Ci 3 monitory:

 

 

Pierwszy to monitor ze świetną relacją ceny do jakości, a teraz jest już wyjątkowo w dobrej cenie ze względu na pojawienie się na rynku  nowszych modeli praktycznie nie różniących sie niczym. Dobre uczciwe 27 cali 4K

Drugi to trochę lepszy wybór też w 27 calach.

Trzeci to już 32 calowy model, bardzo podobny do tego drugiego.

 

Niemniej, którego nie wybierzesz to każdy będzie dobry do zastosowań o jakich piszesz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 4k to 31-32 cale będą lepsze pod kątem skalowania / wielkości elementów. Dla 27 cali optymalne jest uważam 2560x1440 - sam taki monitor mam u siebie (NEC PA271Q). Również poleciłbym NEC'a, ale to już wyższy pułap cenowy od w/w monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pandemiya napisał:

Jeśli chodzi o 4k to 31-32 cale będą lepsze pod kątem skalowania / wielkości elementów. 

Jeśli skalowanie działa i go używamy, to wówczas 31,5" 4K (które mam) wcale lepsze nie jest od 27" 4K. W pracy mam 23,8" 2560x1440, używam skalowania systemowego i obraz nie jest tak gładki jak na 31,5" 3840x2160 (więc na 27" 2560x1440 będzie tylko gorzej). Także w 27" do tekstu, przy poprawnie napisanych aplikacjach (czyli tych które się skalują prawidłowo) wolałbym 4K zamiast 2560x1440. Natomiast przy 31,5" to szkoda że nie ma modeli 5120x2880 (3840x2160 31,5" które mam nie jest złe, ale 5120x2880 przy tej przekątnej byłoby jeszcze lepsze do tekstu).

Natomiast co do NEC PA271Q to sam bym kupił ten monitor, gdyby miał rozdzielczość 3840x2160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k to bardziej 32 cale jak do oglądania filmów i to wieczorami to poszukaj czegoś na matrycy va (ips-ow na razie brak w rozsądnych cenach) waż żeby monitor miał niską jasność minimalną (a tej informacji w oficjalnej specyfikacji nie znajdziesz podają zawsze tylko maksymalną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...