Skocz do zawartości
leox

Gtx 1080 ti Zotac AMP_niestabilna

Rekomendowane odpowiedzi

wersja karty Gtx 1080 ti Zotac AMP- ZT-P10810D-10P

W grach  na standardowych zegarach  występują błędy Direct3d, Shader , gry się zawieszają,  występuje „zamrożenie ekranu „   i trzeba restartować PC - losowo może wystąpić po 1h lub 15 minutach.

Karta na standardowych referencyjnych zegarach nie jest w stanie zakończyć testu 3Dmark – testy graficzne Time Spy , Fire Strike.

Dopiero ręczne obniżenie częstotliwości zegarów GPU o ok  - 100 mHz  oraz pamięci Vram Gpu  o ok – 50 MHz  w programie MSI Afterburner skutkuje  ukończeniem  testu 3Dmark.

W grach również po drastycznym obniżeniu taktowań zegarów – karta nie wysypuje błędów , i nie ma „zamrażania’” ekranu.

Temperatury karty bez obciążenia ok 46-50 st  w obudowie Fractal Design R5  dobrze wentylowanej, ale w grach dochodzi do 85st. Celsjusza . Dodatkowo co jakiś czas podczas pracy na pulpicie- gdzie karta nie jest obciążona włączają się wentylatory – słychać ostre rozkręcenie i szum, i po 2-3 sek. się wyłączają.

Specyfikacja komputera:

Win 10 -ver 1909. Sterowniki 441.87 instalowane na czysto- wcześniejsze  usunięte przez DDU

PROC I5 8600k

Płyta główna ASUS PRIME Z370-A

Zasilacz Thermaltake Smart Se 630W 80+ Bronze

Pamięć - DDR 4 Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Black CL16 (4x8GB) - kod producenta: CMK16GX4M2B3200C16

Co może być przyczyną tego dziwnego zachowania ?  Karta jeszcze na gwarancji . Reklamować ?

Edytowane przez leox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć te wiatraki od grafiki, odkurzyć porządnie. Nigdzie nie mogę znaleźć czy pod wiatrakami jest radiator, jeśli jest to zdejmij i wymień pastę. Ja bym jeszcze rozkręcił wiatrak i go na oliwił. Ja tak naprawiałem wiatraki klientom. 

 

Edytowane przez ciekawa_osoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zamknąć temat- po 41 dniach  - reklamacja uznana - zwrot kasy. Nie wiem dokładnie co było z nią nie tak. Pewnie nie opłacalna była naprawa i zapewne Zotac już gtx 1080ti nie posiadał na magazynie. No powiem że jestem zadowolony . Wybrana już nowa - rtx 2080 super. Tylko przesyłki z xkomu teraz trochę się wydłużają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

W sumie ciekawe, bo mogli ci dać RTX2070 Super jako zamiennik o lepszej jakości, ale to też zależy ile za nią zapłaciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...