Skocz do zawartości
Storm211

SIec a otoczenie sieciowe?!

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nie działa otoczenie,jakie moga moga byc powody, cokolwiek moze mi sie uda ten problem rozwiazac.Pingi do kazdego kompa z kazdej stacji roboczej ok net działa u kazdego wyglad niby dobrze a otoczenie nie działa, czesto wyskakuje ze nie ma takiego urzadzenie w sieci, albo ze nie mozna przegladac sieci. PORADZCIE COS MOZE MACIE JAKIES POMYSŁY?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak brałem Wyświetl komputery grupy roboczej to wyskakiwało mi że jest zablokowane... a teraz widze tylko mojego kompa...

W takim razie jak zrobić zebym widział np sąsiada... On ma win98,a tam nie wiem jak sie to konfiguruje... jakas POMOC???

 

Sory za okrzyki pod koniec :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki spodziewałem sie wiecej odp. tak na marginesie to ja jestem głowa interesu(bos) a moj madry kolega to admin i on stawiał serwerek i nie mam nic wyłaczone nie ma wins a nie wazne czy mam właczone udostepnianie czy nie bo tak czy tak powinienem widziec typa w otoczeniu który ma tego syfa właczonego. mnie otoczenie nie interesie tylko łosie które ftp pod win nie potrafia postawic narzekaja ze im otoczzenie czasem kompa zawiasz pod win98 me i nie moga sobie od siebie nawzajem nic sciagac bo w inny sposób nie potrafia a z tym otoczeniem to chyba wina swiychy firmy lantech kóre posiadam mam jednego planeta i jest super a te lantech to syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100 % nie jest to wina switchy ...

 

a to ze otoczenie czasami szfankuje to rzecz normalna - nic na to nie poradzisz ...

 

orzy duzej ilosci komputerow i tak by to chodzilo badziewnie ...

 

jak ktos nie potrafi postawic sobie ftp-a to nie zasluguje aby cos sciagac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawic serwer FTP u ciebie i u niego i olac to idiotyczne otoczenie sieciowe

po co 2 serwery ftp ? ;]

no zeby kazdy mogl udostepnic to co chce... przeciz to logiczne... chyba ze nie skumalem pytania... :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze byly problemy z microsoft networking; czasem zamiast przebijac sie przez ikonki pomagalo wpisac \\nazwakompa w przegladarce ew w polu start czy eksploratorze, czasem pomagalo jak userzy przestawili powiazanie ms networking z tcp na ipx; najlepiej olac ten syfny interfejs i po LANie pliki wymieniac za pomoca Direct Connect - u nas provider postawil serwer dla potrzeb lanowych i jest spokoj; ftp jest rozwiazaniem ale dla tych co potrafia czyli nie dla wiekszosci;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak tam z windows ale wiem ze sambe mozna skonfigurowac tak zeby windowsom otoczenie sieciowe nie dzialalo

robisz tak

w smb.conf

wins support = yes

domain master = yes

local master = yes

preferred master = yes

jedno z wielu napewno dziala bo sam mialem taki problem(to znaczy oni mieli)

wiec sprawdz czy jakis spryciarz sie nie bawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...