Skocz do zawartości
LaKlusek

Komputer około 8 tys. do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyć sobie komputer w okolicach 8 tysięcy (plus minus, jak będzie kilkaset więcej bo warto do czegoś dopłacić to tez w porządku), przeznaczony oprócz codziennych spraw w głównej mierze do grania. To jest kwota na samą budę z zawartością, bez monitora i peryferiów. Próbując sklecić coś samemu, wpadłem np. na takie coś:

Mobo: ASUS PRIME Z390-A - 830zł
CPU: i7-9700K - 1800zł
GPU: Palit RTX 2080 SUPER GameRock 8GB - 3400zł
RAM: Crucial 2x8GB Ballistix Sport LT Red - 350zł
SSD: Crucial 1TB SSD MX500 - 550zł
Zasilacz: Seasonic Focus GX 750W Plus Gold - 500zł
Chłodzenie: Fractal Design Celsius S24 Black 2x120mm - 540zł
Obudowa: Phanteks Eclipse P400S Tempered Glass - 360zł
===
Łącznie: ~8400zł

Jaka jest wasza opinia? Ma to sens, czy lepiej byłoby złożyć coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Czyli wychodzi coś takiego:

Mobo: ASUS PRIME Z390-A - 830zł
CPU: i9-9900K - 2300zł
GPU: Palit RTX 2080 SUPER GameRock 8GB - 3400zł
RAM: Crucial 2x8GB Ballistix Sport LT Red - 350zł
SSD: PNY XLR8 CS3030 1 TB NVMe - 670zł
Zasilacz: Seasonic Focus GX 750W Plus Gold - 500zł
Chłodzenie: Fractal Design Celsius S24 Black 2x120mm - 540zł
Obudowa: Phanteks Eclipse P400S Tempered Glass - 360zł
===
Łącznie: ~9000zł

 

Czy jeszcze coś do zmiany? Czy ma sens np. zmiana mobo na jakiegoś Gigabyte'a, bo słyszałem dobrze rzeczy o nich pod kątem Z390, np. Gigabyte Z390 AORUS PRO albo PRO WiFi za 50zł więcej? No i pod kątem tego szybszego RAMu - jakieś rekomendacje? Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie dokładnie masz te ramy dobrane , bo google wypluwa zarówno 3 000 mhz CL15 jak i 2400 mhz CL16 .

Jak masz te pierwsze to zmiana na szybsze jest średnio sensowna chyba że jakieś 3 600 mhz z sensownym CL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, reyden napisał:

Napisz jakie dokładnie masz te ramy dobrane , bo google wypluwa zarówno 3 000 mhz CL15 jak i 2400 mhz CL16 .

Jak masz te pierwsze to zmiana na szybsze jest średnio sensowna chyba że jakieś 3 600 mhz z sensownym CL

Konkretnie nazywają się one "Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Red" więc ta pierwsza opcja, o której wspominasz. Rozumiem, dzięki - a co byś powiedział o tej zmianie płyty? Tzn. Gigabyte Z390 AORUS PRO zamiast tego ASUSa? I jeszcze jedno pytanie - co byś powiedział o zmianie zasilacza na jakiś o mniejszej mocy, bo może aż 750W niepotrzebne? Np. Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold zamiast tego, który wpisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza , zmiana na 650W dość sensowna .

RTX 2080 Super testowany z I7 8700K@5 Ghz i zasilany przez BQ Dark Power Pro P10 1 200W ( sprawność ~90 % ) brał prosto z gniazda 355 W / 392 W ( druga wartość to po OC karty ) , po uwzględnieniu strat na PSU wyjdzie 320-350 W .

A GX 650W ma na linii +12V 648W .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stever napisał:

Te RAMy będą zauważalnie lepsze niż tamte Cruciale? Widzę, że mają gorsze CL, ale wyższe taktowanie, a nie znam się na tyle, żeby wiedzieć, czy to lepiej czy gorzej :(

A co powiecie o zmianie tej płyty z ASUS PRIME Z390-A na Gigabyte Z390 AORUS PRO?

 

Dzięki wam obu za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, i jeszcze jedno pytanie - czy pomiędzy tymi kartami graficznymi jest jakaś różnica? Bo dałem tak trochę losowo Palita jako GPU, ale widzę, że dużo osób wybiera inne, np. Gigabyte'a - któryś jest lepszy albo gorszy, czy dopóki mówimy o RTX 2080 Super to po prostu sugerować się ceną i brać najtańszy wariant?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie najtańszą, karty różni ą się m. In. Taktowaniem, poziomem temperatury czy kulturą pracy.
Lepiej trochę dołożyć i kupić cichszą kartę
Będę w domu to popatrzę na modele tych rtx

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, reyden napisał:

Niekoniecznie najtańszą, karty różni ą się m. In. Taktowaniem, poziomem temperatury czy kulturą pracy.
Lepiej trochę dołożyć i kupić cichszą kartę
Będę w domu to popatrzę na modele tych rtx

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

OK, super, będe bardzo wdzięczny - dzięki z góry! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, reyden napisał:

Z dobrych kart to np. seria Gaming X pod MSI , GB Windforce czy Gaming ,  czy Palit GameRock lub Zotac AMP/AMP! .

 

OK świetnie, czyli ten Palit, którego wrzucałem jest w porządku - bo akurat jego chyba uda mi się wyhaczyć w najniższej cenie z wymienionych. Dzięki! :) A wymieniłbyś to mobo na Gigabyte'a Z390 AORUS PRO, czy zostawiłbyś tego Asusa (ASUS PRIME Z390-A)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...