Skocz do zawartości
Medhiss

Przesiadka z Broadwell na Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proste pytanie czy przesiadka z obecnego zestawu:

I5-5675c @ 4,2GHz
Gigabyte Z97X-Gaming 5
16 GB ram G.Skill 2400MHz CL10 DDR3

na:

Ryzen 1600 AF
ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4
16 GB ram Crucial 3000MHz CL15 DDR4

ma sens?

Karta graficzna to GTX 1070.
Zasilacz beQuiet 650W.

Do tego zamierzam dokupić dysk m2 Samsung 970 Evo plus 500GB

Tani upgrade głównie z myślą o grach, komputer jednak używany głównie do zastosowań codziennych, liczy się dla mnie responsywność systemu, prędkość rozpakowywania plików, instalacji programów itp. Zmotywowała mnie kiepska wydajności, jak sądzę, CPU w nowszych tyłach jak i starszych typu GTA 5 i ogólnie wolniejsza praca na Windows 10. Nie ukrywam też znudzenia Intelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedasz, to co masz za fajne pieniążki, to czemu nie - można zmieniać bez pompowania kasy. Przynajmniej przejdziesz z martwej platformy, na taką z możliwością rozbudowy. Szybszy RAM też nie zaszkodzi. :) Minimalny fps powinien wzrosnąć w nowszych grach. Można tego Ryzena na 4GHz podgonić, przy rozsądnych napięciach. A najlepiej , to Ryzen 3600. :)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starszych rzeczach wiele różnicy nie zobaczysz, w nowszych grach pokroju dużych gier Ubisoftu Ryzeny łatwiej utrzmają satysfakcjonujący poziom fps, zobaczysz mniej spadków, bo robisz przeskok z 4/4 na 6/12. IMO warto, ale też nie licz na cuda: zmiany poczujesz tylko tam, gdzie te dodatkowe rdzenie i wątki mają znaczenie. Oczywiście zaletą jest i swobodny upgrade path do Ryzenów 3XXX i prawdopodobnie 4XXX na płycie AM4.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na jakieś kokosy względem przyrostu wydajności nie liczę, głownie chcę się przesiąść małym lub zerowym kosztem na nowszą platformę. Głównie chodziło mi o to czy ten zestaw nie będzie słabszy od poprzedniego z racji że i5675c jest specyficznym CPU. Ale poczytałem i nie powinno być aż tak źle.

Za kilka-kilkanaście miesięcy zmienię CPU i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SSD - w tej samej cenie jest znacznie lepszy PNY XLR8 CS3030 500GB - ma nowszy kontroler i wytrzymalsze pamięci NAND ( 2,5x większy limit TBW ) .

Ew. trochę droższy Corsair MP510 - ten sam kontroler , pamięci i takie samo TBW co PNY .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...