Skocz do zawartości
KaczorDaffy

Nie wdzi dysku hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie widzi mi jednego dysku HDD po uruchomieniu Windows 10 a jak uruchomię ponownie komputer to już widzi. Nie zawsze tak jest ale często, moja płyta główna to Asus X370-A. Też wymieniałem kabel sata nic to nie dało. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz ten "niewidoczny" dysk pod SATA, który zawsze widzi inny dysk.

Może z płytą coś nie tak, a może z tym nie zawsze wykrywanym dyskiem.

Trzeba to sprawdzić.

 

Bios też nie zawsze widzi ten niewidoczny dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klikam  ten komputer- ppm- zarządzaj to wyskakuje to co w załączniku jest. Jak wchodzę w panel sterowania-narzędzia administracyjne- zarządzanie komputerem-zarządzanie dyskami to mogę wejść i nie widzi dysku i w manager urządzeń też nie widzi. A jak by przez chwile widział ten dysk bo mi pliki z pulpitu pokazały się przez chwile bo mam lokalizacje ustawioną na tym dysku co mi nie widzi.

Adnotacja 2020-02-14 073549.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z poziomu OS czy biosu/uefi nie widać dysku to problem leży po stronie sprzętowej .

Podociskaj kable danych i zasilający , jak dalej nie działa to zmień kabel i port SATA .

Sprawdź też ogranoleptycznie czy dysk w ogóle działa - dotknij rękę powinieneś czuć wibrację , jak nic nie będziesz czuł i powyższe rady też nie pomagają to najprawdopodobniej dysk odszedł do krainy wiecznych marków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...