Skocz do zawartości
ThimGrim

Laptop 17 cali mat do pisania [~3500 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się powoli za laptopem do pracy. Do pisania i... powiedzmy "oglądania filmów, w słabej jakości. Dla tłumacza audiowizualnego, tak bym to nazwał.

- Głównie zależy mi na klawiaturze dobrej jakości, wygodnej, obowiązkowo z klawiaturą numeryczną.

- Mimo wszystko ekran powinien być dosyć dobry, przynajmniej jeśli chodzi o kąty widzenia i brak odblasków (czyli matowy).

- Karty graficznej nie musi być albo może być przeciętna. Może w coś pyknę, ale raczej nie będę z laptopa wyciskać siódmych potów.

- Dysk SSD (tylko - nie chcę HDD widzieć na oczy!;)) nie musi być bardzo pojemny, tak do 500 GB spokojnie wystarczy.

- 17 cali obowiązkowo. Zastanawiam się nad formatem ekranu, bo np. desktop mam 16:10 i dodatkowy pion robi swoje w pracy z tekstem. Ale nie wiem na ile to wykonalne przy laptopie. Ale z drugiej strony potrzebuję też szerokość... więc niech już będzie to 16:9.

- Dźwięk mógłby być z tych lepszych, przynajmniej ten na wyjściu głośników.

- Poza tym żeby nie było przestarzałych złącz typu USB 2.0 i żeby laptop nie był "kadłubkiem", czyli żeby w razie czego dało się go łatwo rozkręcić, wyczyścić itp.

- Laptop musi być też szybki i wielozadaniowy, więc i procesor i RAM (chyba co najmniej 8 gb?) powinny trzymać poziom.

- Względnie nie za ciężki, mobilność byłaby potrzebna tylko w okresie letnim, ale przypuszczam, że i tak często będę go miał na kolanach, więc niech zbytnio nie ciąży.

- No i żeby był żywotny. Moja Toshiba A 300 z 2008 roku wciąż działa :), musi być podłączona do aparatury podtrzymującej życie, ale oddycha...

 

Kiedyś, gdzieś polecono mi jakiegoś think pada właśnie ze względu na klawiaturę.

 

Chyba tyle. Cena jest orientacyjna. Chcę zapłacić jak najmniej, ale jak warto do czegoś dołożyć, to dołożę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałeś nic o systemie. Jest on wymagany? 17-cali niestety nie idzie w parze z lekkim laptopem.

Jeżeli chodzi o wydajność tym bardziej gry Lenovo IdeaPad L340-17 i5-9300H/16GB/480/Win10X GTX1650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...