Jump to content
Sign in to follow this  
jahras

Stary złom + trochę nowszy telewizor, podłączenie (gniazda GPU i tele).

Recommended Posts

Od początku. Jak w temacie, stary złom z 2007 roku. Karta graficzna to GTX260. Ma dwa wyjścia DVI oraz jedno S-Video, z którego do tej pory korzystałem. Nie mam pojęcia kiedy, ale piny w kablu od SV się wykrzywiły po ostatnim czyszczeniu i za cholerę nie idzie ich naprostować, nawet najtwardszym noże, co mnie super zdziwiłom.

Połączenie: karta do TV przez SVid (do tej pory).

SVid w tej leciwej karcie wygląda nienajfajniej, pomyślałem, kupię DVI-D i już. [gluteus maximus]! Ten telewizor, jakiś chyba pięcioletni, Hanspree,e modelu nawet nie podaję z oczywistych względów (no name). Mimo że ma HDMI, o matk,o nawet USB etc, za cholery nie ma DVI. Ma tylko VGA (D-Sub żeńskie).

Kupiłem oczywiście przewód DVI-D - DVI-D, ale kupiłem go zanim nie sprawdziłem że to ustrojstwo nie ma takiego gniazda.

Więc dwa proste pytania:

1. Kabel HDMI - DVI-D? (Czego chiałbym uniknąć).

2. Mając te żeński przewód DVI-D, czy gdy go wepnę w kartę, drugim końcem w przejściówkę do żeńskiego gniazda, a samą przejściówkę męskim do żeńskiegoi w telewizoirze, czy toi zadziała? (Strasznie nagmatwałem ale prościej nie potrafię). Nie pisałbym tego posta, gdybym wolał wydać 6 tysi na nowy zestaw niż 6 zł na przewód/prerzejściówke :P

Dokup przejściówkę dvi - dsub, lub jeszcze lepiej dvi- HDMI. Wykorzystasz zakupiony kabel.

Kablem zakupionym był DVI-DVI, ale mniejsza z tym. Koniecznie chciałem mieć połączenie DVI NA CZYSTO, nie dało się więc DSub-DVI tylko wchodziło w grę., Zrezygnowałem i w ruch poszła nowo zakupiona przejściówka DVI-HDMI. Cóż, sam sobie poradziłem, tylko nie tak jakbym chciał. Temat do zamknięcia. P.S. Ważne że działa na tym gruchocie. P.S.2 jak telewizor z ~2016 roku może nie mieć złącza DVI? :P