Skocz do zawartości
Janek Karasko

Czy warto kupować komputer teraz, czy lepiej zaczekać na nowe podzespoly? (LUTY 2020)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcę kupić komputer do 5 tysiecy. Zastanawiałem się nad ryzen 5 3600 + RX 5700xt, 16gb ram Corsair 3600mhz, płyta b450 tomahawk, obudowe i zasilacz nie pisze (chodzi mi tylko o podzespoły)

Słyszałem o tym że nowa generacja inteli ma mieć premierę w kwietniu tego roku, a nowe karty graficzne NVIDIA w czerwcu tego roku, lecz to tylko referencyjne, niereferencyjne będą pewnie po 1,5 miesiąca później czyli gdzieś w sierpniu. 

I teraz pytanie, czy kupować komputer teraz, czy kupić np. w kwietniu cały zestaw (i5 10600k + plyta + ramy + zasilacz + obudowa) oprócz karty graficznej i zamiast niej kupić jakąś z olxa typu rx580 Sapphire, używać ją do sierpnia i w sierpniu wymienić na nową NVIDIĘ (RTX 3070 / 3060) ?

Proszę o pomoc! Z góry dziękuję!

Edytowane przez Janek Karasko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Intele = stare Intele :) Np. obecny i7-8700 (6 rdzeni / 12 wątków) stanie się i5. Co będzie z cenami - nie wiadomo.

 

Opcja z zakupem Ryzena 3600 + jakaś grafika na przeczekanie nie jest taka głupia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janek Karasko napisał:

W sumie to dobrze mówisz. Ale nie lepiej wziąć i7 9700k? Kosztuje tyle samo co i7 8700k.

 

Ciężko stwierdzić.
Na wielu forach toczy się zażarta dyskusja czy lepsze jest 8/8, czy 6/12... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/s37416vue 1

  • Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 RipjawsV Red
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR5 TG
  • Dysk SSD PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3600
  • Płyta główna Socket AM4 MSI B450-A PRO
  • Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 - taniej jeżeli zmienisz kartę graficzną na PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB GDDR6

Ewentualnie pamięci ram możesz zmienić na dwa moduły
GOODRAM 8GB 3600MHz CL17 IRDM PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat wymiana karty graficznej obecnie to ślepa uliczka lepiej poczekać pół roku do premiery rtx 3000 lepiej na razie kupić ryśka 3700x i do karty dozbierać w międzyczasie wziąłbym też 32gb ramu w dwóch kościach 16gb a resztę zestawu można kupić obecnie po czym bliżej września tym drożej będzie

a teraz złe informacje nowa generacja intela ma na pewno niekompatybilność z obecnymi płytami głównymi wiec nie ma nawet co o nich wspominać i ważne przy kupnie obecnie gpu koniecznie 8gb vramu wiec od zielonych rtx 2060 super w górę (w nowej generacji ma być zwiększenie ilości vramu wiec wszystkie karty z mniejszą ilością staną się kulą u nogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał na nowe jednostki od Intela, w sumie 10600k to 9700k ale nowe płyty Z490 i H470 mają zapewnić wsparcie dla nowych CPU-Rocket Lake

"segmencie profesjonalnym będą to modele Q470 i W480. Modele H470, Z490, Q470 i W480 zaoferują też wsparcie dla kolejnych procesorów Intel Rocket Lake" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...