Skocz do zawartości
QidinADM

Obudowa, chłodzenie, wentylatory - totalny mętlik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - od dłuższego czasu męczę się co do kwestii obudowy, wentylatorów i chłodzenia. Tak naprawdę jestem już po 2 wymianach i dalej nie jest to co bym chciał. Wiem, że dla wielu to jest trochę szukanie dziury w całym ale, skoro już inwestuję pieniądze (komputer też służy mi do pracy) chcę aby był dopieszczony. To tyle w tytule wstępu. Teraz w czym rzecz.

 

W chwili obecnej posiadam:

  • NZXT 510 Elite biała
  • Pasek NZXT ARGB Led góra
  • 3x NZXT AER RGB 2 140 mm
  • 1x NZXT AER RGB 2 120 mm
  • 1x NZXT Kraken X62 v2

 

Co mnie cholernie boli:

1. Chłodzenie jest GŁOŚNE, powyżej 900 obrotów obudowa wpada w rezonans. W produkccie klasy premium coś takiego jest niedopomyślenia!

2. Kraken sam w sobie daje radę trzymając RYZEN 3600 w temperaturze ~~59-62C

3. Czuć, że obudowa w środku sie mocno grzeje. Szczególnie jeśli chodzi o panel z szkła w okolicy GPU jak i CPU.

 

Szukam zastępstwa tego zestawu: Budżet 1000-1200 zł. Możecie Pomóc? Zależy mi na efektownym wyglądzie ale też na odpowiednich parametrach. W tej chwili taka konfiguracja nie wchodzi w grę. Obudowa jak i Kraken został wystawiony na OLX (Krak 450 zł 70 miesięcy gwarancji, obudowa z wentylatorami 450 zł 35 miesiecy gwarancji).

 

Pomóżcie.... bo jest tego za dużo patrząc na xkom czy morele i nie potrafię podjąć racjonalnej decyzi a nie chcę kolejny raz robić przekładki.

 

Kolor biały/czarny. Płyta główna to ASUS X470 PRIME PRO, Pamięci to Trident Z 3600 mhz RGB, Grafika RX5700 Gamming X (subtelne podświetlenie na czole).

 

Edytowane przez QidinADM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Z tego co widzę to jest straszna cegła na szerokość (maksymalna 24-25 cm). Na ten moment rozważam opcję z:

Thermaltake S500 Tempered Glass Mid-Tower Chassis

https://pl.thermaltake.com/s500-tg-mid-tower.html

Druga kwestia to chłodzenie ale ceny AIO thermalteka oraz wentylatorów to jakieś totalnie nieporozumienie. Zatem wizję złożenia czegoś sensownego w ramach 1 firmy oddala się coraz bardziej i trzeba będzie robić składaka. Jakieś inne propozycje? 

Edytowane przez QidinADM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info. O tym LianLi nie słyszałem i trochę musztarda po obiedzie. Faktycznie na filmie prezentuje się świetnie. A sama cena? BAJKA. Świetnie się prezentuję. 

Więc jak wygląda sytuacja na ten moment. NZXT pojechał w "piź......c" i nigdy więcej nie wrócę do tej firmy. Po prostu płaci się kolejny raz za logo a nie za faktyczne innowacyjne rozwiązania. Wiem, są gorsze ale nie w produkcje tej klasy i za taką cenę. 

Co zatem kupiłem:

Obudowa: Thermaltake TG S500

Zastanawiałem się nad wariantem TG A500 ale nie widziałem sensu dopłaty. Jest to naprawdę duża buda 56x24x50 cm - nie największa ale o wiele większa od tego nieszczęsnego NZXT. 

Recenzje tej obudowy: 

https://www.techpowerup.com/review/thermaltake-s500-tg-mid-tower-case/6.html

https://mightygadget.co.uk/thermaltake-s500-tg-mid-tower-steel-chassis-vs-210-a500-is-this-100-case-a-better-buy/

https://www.funkykit.com/reviews/chassis/thermaltake-s500-tg-chassis-review/4/

Chłodzenie Aio: CORSAIR H115i Platinium

Wentylatory: 3x Corsair LL120 mm + 3x Corsair LL140 mm

Myślicie, że jest sens zmieniać tego Thermaltake TG S500 na LianLi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...