Skocz do zawartości
Jabar83

Black Mesa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko przypominajac co niektórym mod Black Mesa co jest swoistym Remake'm pierwszej części tej gry został praktycznie ukończony. Remake został troszkę przebudowany i korzysta z silnika Source i to pełną gębą.  Gra oferuje spory dodatek w postaci misji na Xen, która wreszcie została ukończona w zasadzie w pełni.  Ograłem i doszedłem do tej misji na Xen i robi to spore wrażenie.  Sam poziom jest ponoć dość długi. Gra co prawda nie jest oficjalnie ukończona, ale twórcy zapewnili że to tylko parę spraw technicznych. Sam mod działa dobrze i zapewnia powrót do klimatu HL1 w lepszym podrasowanym wydaniu. Twórcy zapewniają  że sam Xen to dodatkowe kilka godzin gry. Wierni fani pewnie wiedzą że w oryginalnym HL1 Xen był dość  okrojony i mało z niego wycisnęli klimatu. Teraz dzięki ekipie  Crowbar Collective odżył. Gra jest wyśmienita:

bms 2020-02-19 16-03-57-97.jpg

bms 2020-02-19 16-03-15-57.jpg

 

Grę można kupić na Steam za kilkadziesiąt złotych. Cena nie duża jak za tyle lat włożonej pracy twórców. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo! Dawno temu kupiłem i ograłem, bez ostatniego poziomu jeszcze. Chyba trzeba sobie odświeżyć i skończyć. Czyli jak pobiorę ze Steama, to będzie już komplet misji, czy jeszcze jakieś działania trzeba podjąć?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Steam pobiera aktualizacje i masz najnowszą wersję do ogrania. 

 

Na moim lapku są  spadki do 30 klatek.  Ale idzie grać. Gra ma większe wymagania niż  HL2 i to dość znacznie. Tekstury i modele są o wiele lepszej jakości niż w HL2 + "flora i fauna" Xen też sporo obciążą  GPU.

   W każdym razie kto lubi takie gierki to polecam. Gra momentami bywa dość  trudna. Zwłaszcza w momencie ucieczki z Black Mesa i na sam koniec przed przeniesieniem na Xen.

 

 Na razie nie gram bo zastanawiam się czy nie obniżyć nieco detali i grać  płynniej. Xen wygląda bardzo ładnie i mega klimatycznie. Widać dużo czasu poświęcili tej części gry. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...