Skocz do zawartości
CyBu318

Ocena i pomoc w konfiguracji PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomału przykładam się do zmiany sprzętu na nowy. Stworzyłem sobie taką konfiguracje.

https://www.morele.net/inventory/info/19f23d47/

Proszę o sprawdzenie czy wszystko do siebie pasuje.

Chcę komputer na parę lat.

Nie zamierzam bawić się w jakieś większe podkręcanie.

Jeśli coś w konfiguracji by nie pasowało lub się bardzo nie opłacało proszę o sprowadzenie mnie na ziemię :D

Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie przekraczać 8500

Najlepiej by było coś w granicach 6k ale można więcej

Modelu monitora teraz ci dokładnie nie podam ale ma 2k, 144hz gigabyte

Szczerze mówiąc to bardzo rzadko gram. A jak już mi się zdarzy to w mało wymagające gry.

Można powiedzieć że szykuję kompa na Dying Light 2

Wiem że to bez sensu :/

Ledy nie są wymagane choć ładne :D

Edytowane przez CyBu318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, CyBu318 napisał:

Jeśli coś w konfiguracji by nie pasowało lub się bardzo nie opłacało proszę o sprowadzenie mnie na ziemię :D

Dzięki. 

widzę że te dyski to tak dla jaj dałeś żebyśmy się mieli z czego pośmiać

ram drogi [po co tyle?], proc wystarczy 3700x skoro go trochę podkręcisz,  płyta niepotrzebnie tak droga, i kraken też dla żartu [ i buda też przekombinowana]

6 godzin temu, CyBu318 napisał:

Chcę komputer na parę lat.

nie ma czegoś takiego [bo już niedługo nowe intele, nowe grafy i po nich nowe ryzeny itd]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ajbak napisał:

widzę że te dyski to tak dla jaj dałeś żebyśmy się mieli z czego pośmiać

To znaczy co w tym takiego śmiesznego ? :D Jeden na system drugi reszta

ssd szybszy niż hdd więc pomyślałem że wydajność będzie lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CyBu318 napisał:

To znaczy co w tym takiego śmiesznego ? :D Jeden na system drugi reszta

tak to sobie mogłeś ze 4 lata temu marzyć

od tego czasu troszkę wody w Wiśle popłynęło

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 19:53, Ajbak napisał:

Tym razem zrobiłem konfiguracje z twoimi pomysłami i ja sam coś dorzuciłem.

Wybór padł na Intela bo się bardziej chyba opłaca jeśli chodzi o ilość FPS

Dam radę coś podkręcić tego intela na tym coolerze ?

https://www.x-kom.pl/lista/pjgaaabhl

Nie wiem jeszcze czy nie dać innej płyty.

Rzeczywiście pierwsza propozycja wygląda teraz głupio przy tej :)

Edytowane przez CyBu318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ram bo nie do końca jestem przekonany czy będzie chodził na tej płycie [miałem innego partiota i łaziło toto  tylko na 2133]

wygląda ciekawiej [ale ze względu na mocniejszą kartę bo proc drogi a nie ma dużej przewagi nad ryzenem] 

ale pojawiają się informacje o lga 1200 ze już niedługo ma sie pojawić więc ten proc i cała platforma już będą przestarzałe na starcie - ja bym poczekał chyba że już musisz zakup zrobić

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ajbak napisał:

sprawdź ram bo nie do końca jestem przekonany czy będzie chodził na tej płycie [miałem innego partiota i łaziło toto  tylko na 2133]

wygląda ciekawiej

ale pojawiają się informacje o lga 1200 ze już niedługo ma sie pojawić więc ten proc już będzie przestarzały na starcie - ja bym poczekał chyba że już musisz zakup zrobić

Niby płyta obsługuje 3733mhz

No właśnie w intelu trochę obawiam się że nie będę miał możliwości modernizacji w takim stopniu jak w AMD. Z drugiej strony między radeon 5700x a intel 9700KF jest 15 fps różnicy. Zapewne jedyne co bym wymienił w przyszłości to i tak tylko kartę graficzną.

Zanim zrobią płyty główne pod nowy Socket trochę czasu minie.

A może jednak 5700x i rtx 2080s ? :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że obsługuje to nie znaczy że ten model [i tego producenta]

niby w czym masz te 15 klatek różnicy [bo jak masz 100 vs 115 to i tak tego nie zauważysz]

pewnie kwiecień

niby natępny ryzem ma być też na am4 ale nie wiadomo czy nie zablokują starszych chipsetów

na tu i teraz to 3700X i 2080S to mocny wypas  [jakbys dostał jakieś promo albo rabat to można też 3800X ]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ajbak napisał:

 

niby natępny ryzem ma być też na am4 ale nie wiadomo czy nie zablokują starszych chipsetów

 

Czyli warto dołożyć do chipsetu  X570?

Różnica około 300-400zł względem B450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to nie 

bo może się okazać ze zmarnowałeś 400zł [nie ma konkretnego potwierdzenia, ]

lepiej będzie sprzedać starą i kupić nową jak wyjdą nowe proce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cybu - ostatni zestaw fajny ale znowu...... nie tak ... nie tędy droga ;/ Przyjmijmy, że masz budżet 8000 zł. Zerknij proszę na to co masz poniżej.

https://www.morele.net/inventory/info/1681bb96/

Teraz trochę słów wyjaśnienia dlaczego tak a nie inaczej. Zrobisz jak uważasz oczywiście.

1. Nie oszukujmy się - zakup kompa za 8000 zł bez RGB? nawet w przyszłości jakbyś chciał sprzedać ludzie na to będą patrzeć. Nie uciekniemy od RGB ale jak będzie to zrobione z głową to nie będzie szpecić a cieszyć oko

2. Obudowa ma front typu mesh - cechuje się świetnym obiegiem powietrza. Przy tak drugich podzespołach jest to wskazane. Szkło hartowane na froncie będzie odbijać ciepło zamiast pomagać w jego rozpraszaniu. Jest wiele filmów na ten temat. Do tego chwilowo jest na nią fajna promocja.

3. Dodatkowe wentylatory ARGB - 3x140 mm na front i 1x120 mm na tył. Chłodzenie AiO na procesor montowane u góry

4. Dysk SSD jak najbardziej ok. Posiadam taki i każdemu polecam

5. 32 GB ramu - gdybyś chciał bawić sie w streaming to dodatkowa pamięć się przyda

6. Procesor RYZEN 3700X - popatrz na to tak gry/multimedia/wielowątkowość. Ryzen będzie 96/110/110 w stosunku do tego Intela. Popatrz też z perspektywny kolejnych lat. Dodatkowe rdzenie będą wskazane po premierze nowych konsol. Zakup intela jest na tu i teraz ewentualnie na kolejne 2 lata (do dalej świetny procek ale mimo wszystko...)

7. Jeśli planujesz grać w 2k lub fullhd przy 144 lub więcej hz to RTX2080 Super będzie się nudził. Te karty nie są opłacalne. Mają bardzo wysoki koszt za fps i jeśli jednak liczysz się z pieniędzmi to odradzam (Chociaż to genialne karty!). Lepszym wyborem będzie RTX2070 Super, którego kupisz w topowej edycji od MSI

8. Płyta na X570 - można kupić b450 (z koślawą sekcją zasilania) lub x470 które są OK ale to właśnie X570 jest na przyszłość. Są różnice wydajności między platformami. Zawsze będziesz mógł wykorzystać PCIE4 w tym również mega szybkie dyski.

W tej chwili jest promocja na outleet karty w wersji DUKE 2080 Super (2600 zł). Możesz ją sobie podmienić i masz zestaw NA LATA, który będzie fajnie wyglądał, odpowiednio chłodził podzespoły i cieszył oko. Pamięci spokojnie idą na wysokie OC (nawet powyżej 4000 mhz).

Oczywiście to jest twoja decyzja :) Trzymaj się ciepło i jak coś to pisz. Chętnie pomogę.

Gdybyś chciał szukać dalszych oszczędności to możesz zastanowić się nad RX 5700XT zamiast RTX 2070 Super.

 

Z biegiem czasu RX będzie zyskiwał na wydajności a zaoszczędzoną kasę możesz wpakować np. w fajny fotel lub monitor :)

Edytowane przez QidinADM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, QidinADM napisał:

Cybu - ostatni zestaw fajny ale znowu...... nie tak ... nie tędy droga ;/ Przyjmijmy, że masz budżet 8000 zł. Zerknij proszę na to co masz poniżej.

https://www.morele.net/inventory/info/1681bb96/

Teraz trochę słów wyjaśnienia dlaczego tak a nie inaczej. Zrobisz jak uważasz oczywiście.

1. Nie oszukujmy się - zakup kompa za 8000 zł bez RGB? nawet w przyszłości jakbyś chciał sprzedać ludzie na to będą patrzeć. Nie uciekniemy od RGB ale jak będzie to zrobione z głową to nie będzie szpecić a cieszyć oko

2. Obudowa ma front typu mesh - cechuje się świetnym obiegiem powietrza. Przy tak drugich podzespołach jest to wskazane. Szkło hartowane na froncie będzie odbijać ciepło zamiast pomagać w jego rozpraszaniu. Jest wiele filmów na ten temat. Do tego chwilowo jest na nią fajna promocja.

3. Dodatkowe wentylatory ARGB - 3x140 mm na front i 1x120 mm na tył. Chłodzenie AiO na procesor montowane u góry

4. Dysk SSD jak najbardziej ok. Posiadam taki i każdemu polecam

5. 32 GB ramu - gdybyś chciał bawić sie w streaming to dodatkowa pamięć się przyda

6. Procesor RYZEN 3700X - popatrz na to tak gry/multimedia/wielowątkowość. Ryzen będzie 96/110/110 w stosunku do tego Intela. Popatrz też z perspektywny kolejnych lat. Dodatkowe rdzenie będą wskazane po premierze nowych konsol. Zakup intela jest na tu i teraz ewentualnie na kolejne 2 lata (do dalej świetny procek ale mimo wszystko...)

7. Jeśli planujesz grać w 2k lub fullhd przy 144 lub więcej hz to RTX2080 Super będzie się nudził. Te karty nie są opłacalne. Mają bardzo wysoki koszt za fps i jeśli jednak liczysz się z pieniędzmi to odradzam (Chociaż to genialne karty!). Lepszym wyborem będzie RTX2070 Super, którego kupisz w topowej edycji od MSI

8. Płyta na X570 - można kupić b450 (z koślawą sekcją zasilania) lub x470 które są OK ale to właśnie X570 jest na przyszłość. Są różnice wydajności między platformami. Zawsze będziesz mógł wykorzystać PCIE4 w tym również mega szybkie dyski.

W tej chwili jest promocja na outleet karty w wersji DUKE 2080 Super (2600 zł). Możesz ją sobie podmienić i masz zestaw NA LATA, który będzie fajnie wyglądał, odpowiednio chłodził podzespoły i cieszył oko. Pamięci spokojnie idą na wysokie OC (nawet powyżej 4000 mhz).

Oczywiście to jest twoja decyzja :) Trzymaj się ciepło i jak coś to pisz. Chętnie pomogę.

Gdybyś chciał szukać dalszych oszczędności to możesz zastanowić się nad RX 5700XT zamiast RTX 2070 Super.

 

Z biegiem czasu RX będzie zyskiwał na wydajności a zaoszczędzoną kasę możesz wpakować np. w fajny fotel lub monitor :)

https://www.x-kom.pl/lista/xukzss94l

Moja nowa lista.

400 zł tańsza od twojej z lepszymi Ramami i rtx 2080 s

Kolorowo też wystarczająco jest.

Jeszcze się zastanawiam nad 2070 s

Wtedy 1000 z ceny zejdę więc myślę że optymalnie wybrałem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisałem - nie widzę sensu zakupu RTX 2080 super - szczerze. Bierz 2070 super tego MSI (jeszcze mi podziękujesz). Goodram nie będzie lepszy. Te G.Skille lecą na 4000 mhz i wyżej. Obudowa ok ale ta co Ci wrzuciłem jest o klasę lepsza (grubsze blachy itp).

Jedno jest pewne - JEST ZDECYDOWANIE lepiej. Na pewno nie chcesz wody? Ten Navis to jest sprzęt na przyszłość. Pamiętaj, że Ryzeny mają auto oc na podstawie temperatury pracy itp. tj czym lepsze chłodzenie tym kręcą lepsze wyniki :)

 

Oglądnij sobie :)

Edytowane przez QidinADM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, biorę 2070s.

Obudowa na pewno lepsza z tym że trzeba zainwestować dodatkowo w wentylatory.

Przeczytałem że te navis jest dosyć głośny. Chociaż kusi mnie wodne. Mały wybór w ogóle w sklepach

Widzisz tylko że im biorę lepsze wersje podzespołów tym bardziej zbliżamy się do wersji z 2080s

32gb to chyba przesada. To już wolę do czego innego dołożyć jak to 2-3 fps 

Płytę biorę B450 Tomahawk Max. Ponoć ma dobrą sekcję zasilania

https://www.x-kom.pl/lista/zpxdma5zw

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz b450...... Cybu to tak jakbyś chciał do ramy malucha wpakować silnik od ferrari - pojedzie? pojedzie ale pytanie na którym zakręci zakręcisz się wokół drzewa. B450 mają słabe sekcje zasilania - to będzie działać ale b450 to chipset budżetowy. Mam Ryzena 3600 i RX 5700 XT i mam płytę za ponad 1100 zł i wiem, że jakbym chciał potem wymienić na kolejną generację Ryzenów czy też na wyższy model to nie muszę się martwić o stabilność. 32 GB to jest rozwiązanie gdybyś naprawdę bawił się w streamowanie - 16 gb jest ok i nie braknie :)

Wymienić tego gigabyta na MSI - pierwsza rzecz, litpon robił recenzję AIO i w jego testach NAVIS wygrał więc z czegoś to się wzięło. Ponoć Kraken X62/X72 jest głośny. Miałem i jakoś różnicy między NAVISEM nie odczuwałem.

Płytę wrzuć https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mpg-x570-gaming-edge-wifi-5938606/

Będzie ok. jedna platforma to sterowaniem tym wszystkim (grafika, płyta i podświetlanie RGB Dragon Center).

Cybu ta płyta co wysłałeś to budżetowiec, stary kodek audio, sekcja zasilania 4+2..... Reszta ok ale niech inni się wypowiedzą. Ja bym się bał pakować środek za kilka tysięcy do płyty za 450 zł...

Edytowane przez QidinADM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cybu, w jakiej rozdzielczości grasz? Do fhd 2080 super będzie overkillem. Twoje pieniądze, ale ja, podobnie jak sugeruje QidinADM brałbym 2070 super.

Inna sprawa to czy bardzo zależy Ci na kulturze pracy. Ja może jestem przewrażliwiony, ale ostatnio kupiłem zasilacz spc (supremo fm2 650W) i aktualnie jest to najgłośniejszy element w budzie. Żeby nie było - nie jest on mega głośny (po prostu wiatrak działa i czasami to słychać), ale może warto zastanowić się nad ofertą innych firm. Wcześniej miałem be quiet, ale modelu już nie pamiętam i był on cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, QidinADM napisał:

Szeryf może taka sztuka. Osobiście mam seasonic focus plus gold 750w (funkcja pracy w pełni pasywnej). Jak dla mnie ten wzmak to jest mistrzostwo świata :) 10 lat gwarancji, top wykonanie ale też jest znacznie droższy.

Przede wszystkim kwestia budżetu, ja miałem ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w 1440p 120hz. Cały czas myślę o tym chłodzeniu navis. Z tym że do mojej obudowy nie wejdzie 3x120 na górze

Zresztą mam wrażenie że to kiepski moment na kupno kompa

Edytowane przez CyBu318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...