Jump to content
Sign in to follow this  
ZONK000 OC

Dokładka RAMu do DELL Inspiron 14 5482 - druga kość 8 GB czy wymiana na pojedynczą 16 GB?

Recommended Posts

Kłaniam się.

Nie wiedziałem czy w tym dziale zadać pytanie odnośnie RAMu laptopowego, czy w dziale z laptopami... Jeśli nie ten dział to przepraszam, i jeśli byłby łaskaw Pan Moderator / Admin przenieść we właściwsze miejsce, był bym bardzo wdzięczny :-)

Panowie i Panie, następujące mam pytanie... Z racji że na tym laptopie dość sporo często się dzieje rzeczy na raz, RAM często w zasadzie cały w użyciu, pomyślałem o zmianie ilości z 8 GB na 16 GB. W komputerku siedzi CPU i5 8265U i kostka pamięci SK Hynix 8 GB DDR4 2666 19-19-19 h5an8g8ncjr-vk. I tu kilka pytań:

1 - jak uważacie, dokupić drugą identyczną, czy może wyrzucić obecną i wsadzić jedną 16 GB? W teorii dając pojedynczą 16 GB będzie kiedyś opcja dołożyć kolejną, w praktyce to raczej jednak       16 GB raczej mi wystarczy i wątpię żebym szybko potrzebował więcej, jeśli w ogóle kiedykolwiek w tym PC.

2 - W której konfiguracji będzie to szybciej działało? przy dwóch kościach będzie to w tym komputerze działało w Dual channel? 

3 - Jeśli by wymieniać na pojedynczą kość 16 GB to kupić także SK Hynix, żeby nie było jakiś jaj że coś będzie nie działało tak jak należy? I czy kupić o takiej prędkości jak jest teraz, czyli             2666, czy wystarczy 2400? Pisze w danych i5 8265U że obsługuje 2400... Ale chyba na darmo nie wsadzili do tego PC 2666, to jak jest, wykorzystuje normalnie pełną prędkość obecnej           kości, czy działa ona tak samo jak 2400?

4 - Ostatnie pytanko, czy dwie kości po 8 GB będą szamały więcej energii niż pojedyncza 16 GB? A jeśli tak to czy to w będzie w ogóle odczuwalne? Chodzi mi o czas pracy na baterii,               chociaż ten komputer działa dość długo bez zasilacza... ale zapytać nie zaszkodzi. Już w kilku laptopach dokładałem kości (DDR3) ale nie pamiętam czy zmienił się czas pracy na               baterii, a jak się zmienił to raczej nie za bardzo odczuwalnie.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O jej, ile wątpliwości w tak prostym temacie... Spróbuj w pierwszej kolejności dokupić identyczną kość. Tak będzie najrozsądniej, niż wyrzucenie obecnej i dokupienie całkiem innej. Jeśli nie znajdziesz identycznej, to kup dokładnie o takich samych parametrach. Jest tego na allegro masę. Taka pamięć wiadomo - na wodę nie chodzi i coś tam prądu musi pobrać, ale nie przekłada się to na zauważalnie większy apetyt na energię.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A widzisz, mówisz, że prosty temat a nie odpowiedziałeś nawet na postawione pytania. Nie powiedziałeś mi czy szybsza będzie jedna kostka, czy dwie... i czy te dwie będą latały w dualu... Nie odpowiedziałeś mi, czy komputer wykorzystuje obecnie pełną prędkość RAM 2666 czy tak jak Intel podaje - pod ten procek 2400?I nie rozmawiamy o rozsądku czy pieniądzach wydanych na kość, tylko o KONKRETNYCH DANYCH. Ja wiem że to jest ogólnie rzecz ujmując mało istotne, czy będę miał 16 GB w jednej kości czy w dwóch, RAM to RAM, ale zapytałem z dociekliwości bo może są osoby, które znają odpowiedzi. Mówiąc, że kość nie chodzi na wodę wiele mi nie pomagasz, jestem elektronikiem to takie rzeczy wiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepsze dokupienie drugiej kości 8GB niż wywalenie obecnej i kupno jednej kości 16GB , dual channel trochę jednak daje w obecnych czasach .

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.