Skocz do zawartości
Firedash

Testowanie kart według pomiaru głośności.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio zastanawiałem się nad tym jaki test karty graficznej byłby najbardziej miarodajny. Obecnie najczęściej porównuje się po prostu temperaturę, bez zmieniania ustawień, tak jak jest wyjęta z pudełka. To co mi w tym nie pasuje, to to, że karty mają różnej jakości wentylatory, inną kulturę pracy itd. i prawie zawsze to też jest podane ale czasami średnio z perspektywy czytelnika/oglądającego zebrać to wszystko do kupy.

 

Co myślicie o teście w którym we wszystkich kartach ustawia się prędkość wentylatorów pod konkretny poziom głośności i wtedy mierzy temperaturę? Według mnie taki test byłby najbardziej sprawiedliwy. Każda karta ma trochę inną krzywą wentylatorów, ustawić na stałe obroty też za bardzo się nie da, bo wszędzie są te wentylatory inne itd. a mierząc według głosności otrzymujemy idealny obraz tego jak faktycznie ta karta wypada w sytuacji normalnego użytkowania, tzn. kiedy ani nie jest ustawiona na suszarkę ani na kompletną ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki test pokazałby która karta ma najlepszy stosunek głośności do osiąganych temperatur (czyli najbardziej efektywne chłodzenie). Bo obecnie np. najcichsza karta, może być niby cicha, ale gotująca się. Test który proponujesz zmniejsza ilość zmiennych.

Dla kogoś kto zmienia po zakupie krzywe wentylatorów, taka informacja (która karta ma najefektywniejsze chłodzenie) byłaby bardzo istotna (bo wiedziałby na którym modelu uzyska przy danej temp. najniższy hałas).

W sumie mi przydała by się taka informacja.

Jeszcze trzeba by tylko ustalić przy porównaniu danego modelu kart (np. Radeony 5600) identyczne taktowania i napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...