Skocz do zawartości
Pppiotrrrr

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6 i mam z tą kartą pewien problem. Przy ustawieniu poniżej 40% prędkości wentylatorów nie pracują one ze stabilną prędkością tylko zwalniają i przyspieszają a w skrajnej sytuacji wyłączają się i włączają co kilka sekund, przykład na nagranym przeze mnie filmie https://youtu.be/CF9EketB3ns - ustawione 10% prędkości wentylatorów w programie msi afterburner. Czy ktoś ma ten sam problem i w tych kartach jest to standard czy zamawiać kolejną sztukę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak grasz i karta osiąga większą temp to napewno jakieś czujniki wymuszają działanie wentylatorów... To się nazywa hybrydowe chłodzenie ja bym to zostawił na auto

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 11:30, Pppiotrrrr napisał:

Witam, kupiłem niedawno Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6 i mam z tą kartą pewien problem. Przy ustawieniu poniżej 40% prędkości wentylatorów nie pracują one ze stabilną prędkością tylko zwalniają i przyspieszają a w skrajnej sytuacji wyłączają się i włączają co kilka sekund, przykład na nagranym przeze mnie filmie https://youtu.be/CF9EketB3ns - ustawione 10% prędkości wentylatorów w programie msi afterburner. Czy ktoś ma ten sam problem i w tych kartach jest to standard czy zamawiać kolejną sztukę?

Cześć, wybaczcie odkopanie.

Mam bardzo podobny problem z tym samym modelem - nie ma co prawda sytuacji gdzie wyłączają się i włączają, ale co chwile zmieniają prędkość co daje efekt dźaiękowy podobny do gazowania samochodu na postoju.

@Pppiotrrrr udało Ci się rozwiązać problem? Zwracałeś kartę i dostałeś nową bez tego defektu?

Co najlepsze, ja zwróciłem kartę której pracę wrzuciłem w powyższym filmie.

Kupiłem drugą z innego sklepu i problem jest taki sam, może minimalnie rzadziej się pojawia to zwalnianie-przyspieszanie, ale mimo wszystko jest to irytujące.

Ustawiałem manualną pracę wiatraków w aorus engine i to samo.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, niestety problem rozwiązuje w ten sposób że ustawiam sobie w MSI afterburner wartość % pracy wentylatorów na 39 - 42 % i jest wszytko ok :-) Od 39% wentylatory kręcą się stabilnie, poniżej tej wartości niestety zwalniają i przyspieszają.

Kupiłem nawet GTX 1660S innego producenta a dokładnie MSI i działo się to samo - nie wiem czy one wszystkie tak mają czy to wina płyty głównej.

Wróciłem z powrotem do Gigabyte gdyż MSI oprócz tego samego efektu miało jescze piszczące cewki i druga karta Gigabyte ma dokładnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...