Skocz do zawartości
CeZar007

Jakie chłodzenie AM3 + póżniejsza rozbudowa do AM4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zamierzam zmienić chłodzenie bo oryginalne AMD nie do końca wyrabia i jest po prostu nieznośnie głośne. Procesor Phenom X3 720 BE (odblokowany 4 rdzeń + podkręcony do 3.5 ghz). Chcę aby było rozwojowe ponieważ w przeciągu 2 lat będę zmieniać platformę na AM4. Mam parę typów tylko nie do końca wiem na co się zdecydować, lub może lepiej coś innego?

Moje typy:

AC Freezer 13, Arctic Freezer 7 Pro Rev.2, BE QUIET! Pure Rock Slim/ ew. wersja Pure Rock, Arctic Freezer 34, SILENTIUMPC SPARTAN 3 PRO HE1024 (jak na razie faworyt w kategorii cena/jakość).

Budżet do 120 zł, im mniej tym lepiej, mogę dołożyć do 140 jeżeli coś się okaże kilerem w swojej klasie. Choć wolałbym się zmieścić w 100-110 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz się bawił w podkręcanie to SPARTAN 3 PRO HE1024 będzie spoko.BE QUIET! Pure Rock też.Ale ja brałbym Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144) bo dla mnie 120 wiatrak to minimum.Nie podkręcasz bierz te z 92 mm wentylatorem spokojnie starczą na stockowym procku.Na SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144) może już spokojnie podkręcić  z umiarem.W sumie wyżej to już jest Fortis 3 ze 140 mm wentylatorem którego posiadam.To już klasa wyżej jeśli chodzi o  wydajność.Dodatkowo ten wentylator chłodzi zauważalnie sekcję zasilania czego nie da tobie 120 mm wentylator.Także sprawa jest prosta raczej.Powodzenia :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdecydowany na ferę 3 (procesor podkręcony do 3.5ghz i ma odblokowany 4 rdzeń), ale najprawdopodobniej nie zmieści mi się w obudowie bo wg. Silentium minimalna szerokość to 182 mm a moja obudowa ma 185mm + do tego dochodzi wysokość procesora i socketa. Więc albo wejdzie na styk albo nie zamknę boczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może być problem bo tutaj nie chodzi tylko o szerokość obudowy ale jak jest rozplanowana w środku jeśli chodzi o montaż płyty głównej i zapas miejsca na okablowanie.W sumie nie napisałeś jaką masz obudowę hę:-)? 

 

PS..Można zmierzyć orientacyjnie.Miarkę przykładasz do płyty głównej i patrzysz wzdłuż boczku obudowy ile wyjdzie.Nie liczymy od gniazda socketu tylko płytki PCB.Nawet 2-3 mm starczy by zamknąć obudowę bez problemu.I tyle dokładnie potrzeba zapasu żeby wentylator colera nie rezonował stykając się z boczkiem obudowy.

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master Elite 335 (szerokość 185mm), wersja 335U ma już 193 mm szerokości a maksymalna wielkość coolera wg. producenta to 163mm, więc odejmując te 8 mm mamy akurat wysokość fery. Idealnie na styk (ale czy będzie pasować nikt tego nie wie), zamówiłem spartana pro bo nie chciałem ryzykować. Jak przyjdzie i zobaczę że jest miejsca na ferę po prostu go odeślę i zamienię. Inne odrzuciłem ze względu na montaż (u AMD tylko pozycja horyzontalna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...