Skocz do zawartości
860lacov

Zamiana GTX 780 na coś podobnego, ale amd

Rekomendowane odpowiedzi

 

Chodzi mi głównie o rendering na linux stąd pomysł na zmianę.

Myślę raczej o sprzedaży i dołożeniu jakiejś kwoty niż na zamianie 1:1

 

Jakiś rx 590 czy coś nowszego?

 

Reszta podzespołów to 16gb ddr3, asrock pro3 , Intel 2500k@4.4GHz

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet na kartę ?

RX 590 to podkręcony Rx 580 , choć patrząc po cenach minimalnych obu kart to RX 590 jest lepszym wyjściem , cena od 859 zł u owocowych .

Taniej to Rx 570 gdzie wersje 4GB mozna dostać za 650 zł , za ~700 zł są już wersje 8 GB .

Jeżeli chodzi o wydajność w FP64 to RX580 jest szybszy niż sporo droższy RTX 2080 Super , RX590 nawet przegania RTX2080Ti .

Z nowszych kart to taki RX 5500 XT ma wydajność w FP64 na poziomie 320 GFLOPS ( vs. 314 GFLOPS w RTX2080 ) a kosztuje ~1000 zł . 

Pytanie jak wygląda sprawa sterowników AMD pod Linuxem , kiedyś nie było z tym za różowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet na kartę ?
RX 590 to podkręcony Rx 580 , choć patrząc po cenach minimalnych obu kart to RX 590 jest lepszym wyjściem , cena od 859 zł u owocowych .
Taniej to Rx 570 gdzie wersje 4GB mozna dostać za 650 zł , za ~700 zł są już wersje 8 GB .
Jeżeli chodzi o wydajność w FP64 to RX580 jest szybszy niż sporo droższy RTX 2080 Super , RX590 nawet przegania RTX2080Ti .
Z nowszych kart to taki RX 5500 XT ma wydajność w FP64 na poziomie 320 GFLOPS ( vs. 314 GFLOPS w RTX2080 ) a kosztuje ~1000 zł . 
Pytanie jak wygląda sprawa sterowników AMD pod Linuxem , kiedyś nie było z tym za różowo .
Budżet to sprzedaż gtx 780 i coś moge dołożyć rx590 podałem jako przykład z ceneo .
Jakiś bardziej wypasiony jest w okolicach 1000zl . Sądzę, że po sprzedaży 780 jakoś bardzo dużo nie będę musiał dołożyć.

Co do sterowników to amd jakis czas temu były cienkie jednak moje ostatnie poszukiwania wskazują, że powinny być w tej chwili lepsze niż Nvidia. Sa też otwarte więc kompatybilność też lepsza. Jeszcze się upewnię.

Wymiana karty byłaby podyktowana głównie lepszą kompatybilnością, ale ze mogę trochę dołożyć...
8GB przy renderach może sie przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...